Autoškola 3.hodina + 1.jízda

Blog       4 384x zobrazeno Přidat komentář

Dneska jsme koukali na video o dopravních značkách, bylo to velice zajímavé a poučné. Jsem zvyklý ze školy, že někdo s dvdčkem zacházet neumí, když je tam 18 holek není se čemu divit, ale když to neumí chlap, který by měl být technický typ, tak mě to celkem zarazí.

Dokud si neodzkočil a nepřečetl si manuál, tak se s ním pořádně trápil, ale po manuálu to bylo OK. Video bylo proloženo i výkladem. Zítra mám naplánované 1.jízdy a dneska jsem si to byl zkusim na nepoužívané cestě, bylo to velice zajímavé, jsem zvědavý jak obstojím zítra.

1. jízda

Pátek s datem 13. A já mam první jízdy, mno jsem to ale odvážlivec, mě to ale navadí, na datum moc nekoukam, jenom když jde o školu tohodle jsem se moc nebál. Ale nervní jsem byl dostatečně.

Jízdy mi začínají ve 13:30. Do Slaného přijedu o hodinu dřív, jinak už bych se tam včas nedostal. Uklidím se k mamče do práce, nervozita je veliká, jak čas ubíhá, moje nervozita ser stupňuje. V autoškole jsem s předstihem 10 minut, radši dív než později. Učitel popíjí kávu a potom ještě kouří. Mrzitím mi se mě zeptá, jestli už jsem řídil. A potom mi říká, že nemam být nervozní, heh dobře se to říká, ale špatně se ta nervozita odbourává. Potom nasedáme do auto, učitel mě odveze na cvičiště, kde mi všechno ukáže a vyysvětlí. A potom jdu na věc já. Nejdřív si musím vše seřídit, sedačku a zrcátka, zapnout zvětla a pás. A jedeme. Nejdřív si dáme několik rozjezdů, někdy mi to nevyjde, „Spojku musíš pouštět plynule„, přikyvují, spojka, jednička, pomalu pouštím, rozjel jsem se, učitel mi pomohl… Znova a znova… A teďka budeme kličkovat, zvládám v pohodě. A budeme couvat, OMFG, to je věc si to jede kam chce, kua pustil jsem spojku jede to jak splašený, rychle šlapu na spojku a radši i na brzdu je to totiž z kopce a ujíždí to. A teďka se rozjedeme do kopce. No problemm, na poprvé hurá, už mi to jde. A teďka pojedeme na silnici, „Jelikož jsi tu poprvé, tak se na silnici snaž hlavně udržet.“ Sotva vidím první auto, uhýbám, nejradši až do pole, ale to si prý mam dělat se svým autem, no nic nevyšlo to, „Dělej předjeď mě!„. „Zařadíme dvojku, pustíme plyn a sešlápneme spojku na zem, a řadíme, pouštíme spojku a přidáváme plyn. A teďka trojku… Z kopce to pojede samo, zařadíme za jedna a necháme ho jet, nepřidávej plyn! Blížíme se k zatáčne zpomalíme, nesekej zatáčku, až k okraji si najeď!“ Asi nejhorší bylo to couvání a potom se trefit do dvůr autoškoly.
P.S.: Vůbec nic si nepamatuji…

Štítky: ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře