Autoškola 4.hodina + 2.jízda

Blog       9 381x zobrazeno Přidat komentář

Včera jsem byl opět na hodině teorie v učebně autoškoly, venku bylo teplo, ve vnitř bylo příjemně. Koukali jsme na DVD, aneb kdo si hraje nezlobí. Ano, opět to byla rvačka s DVD, nejspíš jsme měli koukat ještě na značky, ale nakonec jsme zkončili na základech jízdy automobilem.

Vůbec mi to nevadilo, jelikož jsme si alespoň mohl osvěžit k čemu všechny ty spínače a páčky v autě jsou. Dost dobře jsem se alespoň já bavil, když instruktor vyplňoval filmeček, svými výklady a malůvkami na tabuli, třeba schéma motoru, řadící páky a spojky a potom Nám na malůvce vysvětval, že tu spojku máme sešlápnout už při otáčení klíčkem, abychom pomohli motoru. Před koncem výuky jsme si domluvili další jízdy. Já budu jezdit ve středu v 7:30, takže Slaňáci až uvidíte auto s npisem „AŠ“, tak bacha na 99,9%, tam budu sedět.

2. jízda

Jelikož p. Bílý odjel na dovolenou, tak jsem měl tentokrát jízdy s p. Šlajchrtem. Jízdy mi začínaly v 7:30. Ještě před jízdami p.Šlajchrt umyl okénka a zrcátka. Ráno ještě nebyl takový provoz, ale za to slunko svítilo jak o život.

Tentokrát už se nejelo na cvičiště, ale rovnou po ze dvora autoškoly po silnici ven ze Slaného, kus Slaného jsem projet musel, od autoškoly přes Dolíky rychle pryč ze Slaného. Potom už jsem celou dobu jezdil přes obce, poblíž Slaného. Libocice, Jedomělice, Tuřany aj… Už jsem nejel krokem jako minule, ale trochu jsem zrychlil, mimo obce jsem jezdil 60 km/h, jednou dokonce 80 km/h, ale to je ještě moc rychle, to budu zkoušet radši až příště, takovou rychlost, kterou jsem měl na tachometru jenom jednou a stačilo mi to. Nejvíce nervozní jsem byl když za mnou jelo nějaké auto a nemohlo mě ihned předjet, ale jak mile mě předjelo, hnedka se mi ulevilo. Do Slaného jsem se vracel okolo Zimní stadionu dále jsem pokračoval podél kolejí k nádraží odtud Wilsonovou ulicí k autoškole.

Štítky: ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře