Bezdůvodné zastřelení psa

Blog, Internet       2 816x zobrazeno Přidat komentář

Přišel mi e-mail s tímto názvem a já jsem si, řekl to musí do světa a tak to tu je

Vy, kteří máte zvířata za kamarády a členy rodiny!! Chci Vás upozornit na smutnou skutečnost, která se stala nám. A především, která se může stát komukoli z Vás! Stačí k tomu velice málo a vůbec Vy ani Váš pes nemusíte dělat nic špatného a protizákonného!!!

Vážení LIDÉ.
Dnes jsem se vrátil po náročném pracovním dni z práce domů až kolem půl osmé. Pozdravil jsem svou celou lidskou i zvířecí rodinu a o půl deváté jsem vyrazil na krátkou procházku se svými fenkami border kolií Belynou Hafkins a německým ovčákem Asterou získanou v psím útulku. Byla nádherná noc prosvětlená měsícem, milióny hvězd svítily na obloze a třpytily se v bílém sněhu. Bylo ticho a klid. Rozhodli jsme se, že se půjdeme podívat do údolí k řece Chvojnici. Fenky poslušně běhaly kolem mě. Občas jsme se všichni zastavili a mlčky poslouchali „lesní ticho“. Vždy se chováme v lese tiše a vážíme si klidu přírody. Sešli jsme modřínovou alejí prudký kopec dolů, když nejednou obě fenky 10 metrů přede mnou zahlásily, že tam někdo je. Seděly na místě a štěkaly doprava na cestu. Za cca 3-4 sekundy se ozval výstřel! Zvolal jsem povel: „Bely, Aster, k noze!“ Ihned přišla už pouze Aster a ozval se cizí mužský arogantní a pohrdavý hlas: „Ta už nepřijde!“ Během 8 sekund jsem byl u již mrtvé Belynky. Řekl jsem: „Vy jste mě zabil mého psa!“; odpověď: „Jo zabil jsem tohoto psa!“ Řekl jsem: „Zavolám policii“, odpověď: „Klidně zavolejte“ a tak jsem také učinil a vytočil 112. Byla to moje povinnost, i když jsem věděl, že už nikdo tomuto štěněti život nevrátí. Pak jsem s vypětím všech sil odnesl moji fenku zpět do prudkého kopce a o půlnoci ji pohřbil. Zdá se Vám to jako výňatek ze špatného filmu? Dne 25.ledna 2007 v 21:00 hodin se toto opravdu stalo. Naše štěně border kolie, jednoho z pasteveckých nejinteligentnějších plemen na světě zastřelil před mýma očima člen myslivecké stráže Ing. Aleš Svoboda z obce Žabčice! Je na sebe pyšný a je zřejmá jeho vášeň střílet. Příště si za cíl může zvolit právě Vašeho čtyřnohého člena rodiny!!! Tento člověk nám moc ublížil, ale tímto také jednoznačně porušil Myslivecký zákon 449/2001 Sb. § 14, ze kterého uvádíme tento výňatek: Oprávnění myslivecké stráže e) usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení.

Uvědomte si, co všechno tato lidská zrůda porušila:

  1. Mohou se střílet pouze toulavý psi, ale tento pes jednoznačně toulavý NEBYL!!
  2. Mohou se střílet pouze psi, kteří prokazatelně nejsou pod vlivem svého pána, pes však jednoznačně BYL pod vlivem svého pána.
  3. Pes musí prokazatelně lovit nebo pronásledovat zvěř, čili škodit, což jednoznačně NEČINIL!
  4. Border kolie je ovčácké plemeno, které je v zákoně ZAKÁZÁNO USMRTIT!

JINAK ŘEČENO, TENTO ČLEN MYSLIVECKÉ STRÁŽE ROZHODNĚ NEMĚL ŽÁDNÝ DŮVOD STŘÍLET! JEDNOZNAČNĚ PORUŠIL ZÁKON! Tato věc je ovšem ještě mnohem Vážnější, než si nyní domýšlíte! Přestavte si, že bych šel na procházku se svým hříbětem (což chodívám), nebo svým dítětem. Nebo bych šel na již zmíněné vycházce 10 metrů nikoli za, ale před svými psy! Bojujme společně proti těmto „lidem“ dřív, než se stane ještě horší tragédie. Belynda Hafkins byla náš velký zvířecí kamarád, neškodný společník, hlídač stáda koní, inteligentní nezáludná bytost paradoxně milující všechny lidi – takové totiž border kolie od přírody jsou! Opatrujte si svoje čtyřnohé kamarády, protože, jak je vidět, jsou mezi námi i zlí a bezohlední lidi, kteří bez mrknutí oka ublíží, i když mnozí z Vás tomu stejně jako my nechtěli uvěřit!!!

Draha a Petr z Kuroslep


Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 odpověď to “Bezdůvodné zastřelení psa”

  1. Stepan říká:

    Vždycky, když si přečtu něco podobného, cloumá se mnou vztek.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře