Dva volební dny

Blog       2 408x zobrazeno Přidat komentář

V pátek a v sobotu jsem seděl ve volební komisi v Žižicích – patří sem Žižice, Vítov a Luníkov, Osluchov, do kterého spadá 390 voličů. Drnov má vlastní volební okresek, do něhož spadá 77 voličů. Jak vše začalo, pokračovalo a dopadlo?

Nejprve jsme měli nějakou tu úvodní schůzku obou dvou volebních komisí, kde jsme si řekli co a jak a rozešli se domů.

Poté následovalo školení, kde se dva pověření měli dozvědět co a jak. A opět se rozešli domů.

A poté to nastalo psalo se 15. října a od 14:00 se otevíraly volební místnosti. Komise se sešly půlhodiny před otevřením místností. Perlička: první voliči dorazili už ve 12:30.

Aby vše mohlo vypuknout už bylo jen potřeba zapečetit urny a mohlo se jít na věc. První voliči do místnosti dorazili s úderem druhé hodiny. První záznam v seznamu voličů, první rozdaná obálka.

Stejně jako minule i nyní jsme si museli všichni tipnout, kolik přijde voličů k volebním urnám, vhodit do ní svůj hlas. První den se dostavila stovka voličů, což byl podle očekávání ten slabší den, i přestože v sobotu moc nepřálo počasí a občas i sprchlo přišlo volit více lidí.

Když už jsem zde zveřejnil výsledky ze svého okresu, tak bych zde chtěl shrnout i seznam „chyb“, kterých se někteří voliči, i třeba nevědomky dopustily.

  1. Označili křížkem stranu a ve straně, následně zaškrtly osobnosti – k čemuž se nepřihlíželo
  2. Do bílé obálky narvali modrou obálku s volebním lístkem – vidím to jako pracnou věc
  3. V bílé obálce se našly dva volební lístky (prázdné) a program jedné strany – celkem zbytečné k urně chodit
  4. Někteří přišli bez občanského průkazu – celkem zbytečné k urně chodit
  5. U některých zjištěn propadlý občanský průkaz – někteří dorazili s pasem

Jak se v pátek s úderem druhé volební místnosti otevřely, tak se s úderem sobotní druhé hodiny uzavřely. A probíhalo sčítání hlasů. Které probíhalo na několikrát, jelikož programu se stále něco nelíbilo a nenašel se nikdo kompetentní, kdo by Nám dokázal pomoci. Ale i přesto se vše zdařilo a nakonec vše vyšlo a bylo to odvezeno pracovníkům k vyhodnocení.

A zhruba za půl hodiny byly na internetu výsledky:

Na závěr bych chtěl „promluvit“ k těm, co nedorazily: „Pokud se Vám nebude něco líbit, tak nekřičte veřejně. Ale nadávejte pouze sobě, za to že jste nešli k volbám.“

Štítky: , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře