Existuje cesta zpět: ano či ne?

Blog       1 578x zobrazeno Přidat komentář

Člověk nikdy nechce vstoupit dvakrát do stejné řeky? Ale někdy toužíme po tom, co jsme ztratili, nebo sami ukončili a chceme, aby existovala cesta zpátky?

Návrat do zničeného partnerství už nebude to samé jako dřív. Vždycky mezi partnery je to „něco“, kvůli čemu se rozešli. Ať chtějí, nebo ne, vždycky Náš bývalý zůstane nějakou dobu uložený v podvědomí.

Porovnáváme ho s ostatními a vzpomínky bývají často milosrdné. Chceme vypouštět z hlavy to špatné a vzpomínat na ty hezké zážitky. Po čase se začneme ptát, proč jsme se vlastně rozešli? Nešel Náš vztah ve skutečnosti ještě zachránit? Nebylo Naše rozhodnutí urychlené? Byli jsme přece už dokonale sehraní, znali své zvyky i zlozvyky, mohli jsme na našem vztahu ještě pracovat.

Tyto otázky a pochybnosti napadají osamělého člověka, zvlášť když se v jeho blízkosti dlouhou dobu nerýsuje naděje na další perspektivní vztah.

Možná jsme se poučili a do stejného vztahu už bychom se znova nehrnuli. Jakmile se vrátíte zpět, nikdy to už nebude to co to bylo. Vynoří se staré/nové problémy. Navíc partner může mít pocit, že když jste mu jednou odpustili, odpustíte mu pokaždé a cokoli. Bohužel několikrát slepený vztah nevydrží velkou zátěž.

Přesto, pokud jste se rozešli v mezích, co by se mohlo stát, kdybyste na sebe narazili na neutrální půdě? Příjemná atmosféra, vzpomínání na společné zážitky a nějaká ta sklenka…

Tak co milostné splanutí vášně a touhy? Nebo to nemá šanci aneb dvakrát do stéjné řeky nevkročíte?

Štítky: , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře