Fauly vs. zkraty

Blog       1 316x zobrazeno Přidat komentář

Každý zápas je boj oba týmy chtějí vyhrát ale vyhrát může jen jeden. Na hřišti je několik hráčů, každý hráč má svoji úlohu, kterou zná a ví co má dělat. Někdy se může stát něco nepředpokládaného něco co někdo nečeká, když se to stane je to tragedie. Ale vlastně není člověk viděl jen hru, cítil ji, chtěl hrát, aby vyhrál a jak chtěl vyhrát, tak provedl něco co by normálně neprovedl.

Nechci nikoho omlouvat, ani sám sebe vím, jaké to je, jaké má člověk pocity, když provede něco co by normálně neprovedl. Znám to, takže vím o čem píši, běžíte po hřišti máte míč, chcete dát branku, koš, přihrát nebo vystřelit trefit nebo minout. Znenadání se před Vámi zjeví hráč soupeřícího týmu, co teď? Udělám mu kličku, „strč ho neboj nic se ti nestane bude to bolet jenom jeho„, tak mu uděláte kličku.

Za pár minut je tu, ta samá šance ten samý hráč, proč mu dělat kličku? Můžu ho strčit, ano, napálím to do něj! Bude to přeci, jeho obraný faul. Plesk, leží na zemi, Vy jdete na brankáře střílíte, dáváte gól. Je to 1:0 Vaší zásluhou, právě jste trefil. A co ten hráč za Vámi? Ani se na něj nepodíváte a z jistotou víte, že jste hrdina, dal jste gól, proměnil jste šanci a ten chudák se tam zatím svíjí v bolestech třeba jen filmuje nebo ho opravdu něco bolí, ale to už posoudí jeho spoluhráči, věřte tomu, že Vám budou nadávat, nenávidět Vás, proklínat Vás, že jste ďábel, rebel, že máte vypadnout ze hřiště, když se neumíte ovládat. Ale jak se máte ovládnout?

Chcete vyhrát, cítíte, že musíte vyhrát, že nic jiného než výhra neexistuje a najednou si uvědomíte, že by jste mohl prohrát, a proto jdete za svým jediným cílem. Vyhrát, to jediné vidíte, to jediné berete, to jediné je Váš motor, co Vás nakopává. Potom je zápas u konce Vy jste vyhráli, jste opravdu šťastný a víte, že jste pro tu výhru udělal opravdu maxim.

Ale je to maxim opravdu potřeba? Zraňovat lidi kolem sebe, když budu tvrdit, že není budu mít pravdu, když budu tvrdit, že je budu lhát, proto řeknu, že to potřeba není. Občas je to nevyhnutelné srazíte se se soupeřem a on spadne. Kdo za to může? Třeba to nikdo neví, ale jeden musí být vždycky potrestán a to už potom záleží na rozhodčím na jeho očí, na jeho smyslech jak tuto situaci vyhodnotí.

A nakonec přidám pár videi, kde je vidět jak můžou fauly i dopadnout:

Tomáš Řepka: Teplice VS. Sparta:

Je jen na rozhodčím, kdy ukončí zápas, takže rozčilování teplického trenéra nemělo cenu. Kdyby se do toho nepletl i sparťanský trenér, nemusel být vyhozen z trávníku a nemusel se do toho vkládat svérázný sparťanský hráč T.Řepka.

Zinedine Zidane: Italie VS. Francie:

Jak to vlastně bylo? Urážel snad Materazzi Zidanovu rodinu? Nebo snad Zidane neunesl dotěrné bránění ze strany Materazziho?

Štítky: , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře