Frekventanti bravurně zvládli i druhou prodlouženou

Akce, Blog       26 508x zobrazeno Přidat komentář

Uteklo to jako voda a frekventanti zvládli i druhou prodlouženou s přehledem. Starší krokové variace už měli dostatečně natrénované a na nové si pomalu zvykali, někteří jsou zatím nejistí ale to se časem určitě odbourá až budou mít všechny tance zvládnuté a dostatečně procvičené. Vlastně až tato doba nastane, tak bude Věneček, kdy dívky obdarovávají nejlepší tanečníky kapesníčkem. A kluci jim to při Revanši vrátí v podobě květiny a nějaké maličkosti k tomu.

A nyní už zhodnocení jednotlivých tanečních. Začnu nedělní čili Cyprisovou hodinou, jelikož jí má dřív. Nejdřív bych měl říct, že jeho hodina byla situována na téma „Sraz sicilské mafie“ a hned na začátku bylo uzavřeno příměří a klid zbraní. Někteří byli dokonce ozbrojeni a nosili u sebe neustále zbraň – někteří pouze v přísálí, jiní se báli natolik, že i na parket si brali svojí „stříkačku“.
I nyní se zde projevil nedostatek pánu (11:18), takže jsem měl dostatek příležitostí si zatančit. Jako v každých tanečních i zde existují lidé, které se opravdu chtějí naučit, alespoň základní kroky a jde jim to a potom je tu druhá skupina, ta byla většinou donucena nebo je to nebaví a nebo jim to nejde. Ještě že první skupinka je početnější 🙂

Po neděli přichází na řadu pátek 🙂 a přeplněný Grand p. Horáka, i když je všeobecně známo, že o páteční lekce je všeobecně větší zájem, tak co si taneční v Grandu pamatuji v minulosti se toto nestalo a pevně doufám, že se to nestane tradicí ani jednoho z pánů.
Kupodivu i zde nyní chyběli tři pánové, ale moc lidí se nehrnulo na doplňování, takže se střídalo po každém tanci, aby si všechny dámy zatancovaly.
Na této lekci jsem si zatancoval pouze, když byli všichni vpuštěni na parket a celkem jsem se bál o zdraví svoje a také svých partnerek (tímto je zdravím, a jednu nejvíc J.)

Štítky: , , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře