Harry Potter! Chlapec, který přežil, přišel zemřít

Blog       2 869x zobrazeno Přidat komentář

Jako by to bylo dnes, kdy jsem šel do kina na první díl Harryho Pottera. Ti co mě znají vědí, že knížky nečtu. Ani Harry Potter a Kámen mudrců, jehož překlad vyšel u nás v únoru 2000 pro mě nic neznamenal. Prostě přišla na svět další kniha. A zanedlouho se na český trh dostal i druhý díl někdy v říjnu 2000. Opět se u mě nic zvláštního neděje, prostě jen kniha, nezájem.

Matně si vzpomínám, že jsme pod stromkem našli dokonce dvě knihy Harryho Pottera (stejné díly) – stále jsem klidný, prostě se to vymění a bude to… Zvrat přišel teprve někdy v deváté třídě, když jsme měli jít se třídou do městského kina ve Slaném na  Harry Potter a Kámen mudrců. Zde si vzpomínám, jak nám p. učitelka říkala, že je lepší si nejdřív si přečíst knihu a až poté vidět film, prý to má něco společného s lidskou fantazii. Ale to už jsem věděl, že to nestihnu.

První díl mě uchvátil a já si řekl, že to začnu i číst. Když jsem viděl první díl, tak jsem chtěl začít číst rovnou druhý, ale to mi bylo rozmluveno, že bych o hodně přišel a byla to pravda! Hned poté co jsem dočetl první díl jsem, mohl plynule navázat na díl druhý. V tu dobu už byl v kinech i druhý díl Harry Potter a Tajemná komnata, tak bylo jasné na co se půjde. Filmová podoba tohoto dílu, již nebyla taková pohádka, jako tomu bylo v případě prvního dílu.

Nyní už si nevzpomenu, kdy to vlastně bylo, ale vím, že přišel další v řadě již třetí titul s názvem Harry Potter a vězeň z Azkabanu. O něhož doma byla rvačka. Jak jinak to může dopadnout, když tři lidé chtějí číst jednu knihu. Jediné co se mi vybavuje, že jsem jí měl sebou na dovolené u moře a bratránek, který knihu přečetl dříve než já mi povídlal, co se stane,  a přitom jsem mu X krát říkal, že to nechci slyšet, ale bylo to marné. Byl jsem předem informován o tom co se stane ještě než se to stalo, což si dovolím tvrdit mi nedovolilo si tento díl v knižním vydání vychutnat, tak jako kdybych neznal hlavní zápletky a jejich řešení ještě než jsem se k nim prokousal.

Po dovolené jsem se mohl vrhnout na další titul s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár, který jsem zvládl přečíst nejrychleji z celé serie ( jak rychle jsem to zvládl se chlubit nebudu určitě by se našli rychlejší 🙂 ). Jelikož už jsem se nemohl dočkat, jak to celé bude pokračovat. Což jsem určitě nebyl jediný koho to zajímalo. Nejedna televizní stanice totiž ukazovala davy fanoušků stojící před knihkupectvími, aby si mohli koupit další knihu o kouzelném učni Harry Pottrovi.

A nyní už jsou tu ta propastná čekání na další díl o kouzelném učni, na který si nejeden fanoušek musel minimálně 2 roky počkat na anglickou verzi.  A poté ještě dalších 8 měsíců než p. Medek vytvořil překlad. Ale čekání se jako vždy vyplatilo. A fanoušci si mohli jít koupit další knihu o Harry Pottrovi nyní s názvem Harry Potter a Fénixův řád.

Opět bych mohl zmínit to dlouhé dvou a půl roční čekání na další knihu o Harrym a jeho dvou nerozlučných kamarádech Ronaldu Weasleovi a Hermioně Grangerové, kteří Harrymu nezpočetně krát pomůžou ze šlamastyky, do které se tato trojice umí dostat. Třeba tím, že využívá knihy, kterí jim nepatří ale dokážou s Harryho udělat přeborníka v lektvarech. Což bych ale předbíhal pro ty co nečetly tento díl s názevem Harry Potter a princ dvojí krve.

A nyní už se dostáváme k poslední knize, která byla napsána a tou nemůže být nic jiného než Harry Potter a Relikvie smrti, která u nás vyšla v lednu 2008. Jejíž filmová podoba měla dvě části a já jelikož jsem Harryho znal jako malého 9 letého chlapce s jizvou na čele jsem si nemohl nechat ujít první ani druhou část posledního dílu.

*SPOILER* Odpusťte mi to, ale nemohl jsem si nechat uniknout slovo jako je Harry Potter 🙂 a ještě ve spojení Chlapec, který přežil. Za což když se přídá přišel zemřít, tak dostanete smrtonostnou dávku Avada Kevadra od Lorda Voldemorta a to jen proto, aby nevědomky zničil jeden  ze dvou zbývajícíh viteálů. *SPOILER*


Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře