Instalace

Jiné weby       1 241x zobrazeno Přidat komentář

Instalace pro někoho magické slovo a pro někoho každodenní běžná rutina. Ano je tomu tak někdo instaluje nové věci každý den a jiný se bojí aby neudělal něco špatně. Ale asi každý se bojí nových věcí, takže s chutí do toho a půl je hotovo. Ale instalace se v podstatě bát nemusíte, pokud si odmyslíme viry a jinou havěť, kterou si lze do PC přes instalaci dostat.

Jak instalace probíhá?

Na tuto otázku nejde jednoznačně odpovědět, jelikož jde o to jestli je potřeba jenom něco rozzipovat nebo spustit průvodce (wizard)

Která instalace je podle tebe jednodušší?

Pro mě obě :). Ale jinak je jednodušší (alespoň podle mě) metoda rozzipování. Je i (někdy ne) rychlejší.

Teďka se pokus čtenářům obě instalace přiblížit.

Už jsem nakousnul metodu pomocí rozzipování nebo také rozbalení, rozpakování nebo jak kdo chcete, tak s ní také začnu. Dobré je vědět, že existují dva nejpoužívanější formáty ZIP a RAR existuje jeden program, který zvládne oba formáty, ale já osobně používám dva programy WinRAR a WinZIP, první na formát RAR a druhý na formát ZIP. Sice by stačil jenom program WinRAR. Který bez problémů zvládne oba již zmíněné formáty.
Nyní víte základní informace a jak program roztopovat, stačí na archiv nebo také zip kliknout pravým myšítkem a vybrat z nabídky „rozbalit“ nebo „extrahovat“.
Doporučení: Nejlepší je rozzipovávat vždy do složky, jelikož pokud by jste rozzipovávali archiv na ploše, tak se Vám tam může utvořit také pěkný chaos. Vím o čem mluvím. Také nesmím zapomenout na samospustitelné archivy na které stačí kliknou a jenom souhlasit s rozbalením.

Druhá metoda, kterou jsem zmínil je pomocí průvodce (wizarda) tato instalace je také jednoduchá, ale může být poněkud delší, jelikož při níž už nejde o pouhé rozbalení a zkopírování souborů, ale také o vytvoření registru, zástupce na ploše a někdy i o mnoho více.
Nyní jsem Vám tuto instalaci představil, tak se na ní rovnou vrhneme.
První krok je velice jednoduchý, ostatně jako i ostatní. Stačí kliknou na spustitelný soubor, pokud instalujete z CD/DVD, tak ty většinou obsahují „autorun“((automatické spuštění)), pokud stáhnete nějaký software nebo hru z internetu, tak většinou stáhnete jeden spustitelný soubor na který stačí kliknout. Po kliknutí nebo autospuštění už nyní musíte odklikat několik jednoduchých kroků. Nyní se budu zabývat jednotlivými kroky, předem upozorňuji, že se kroky mohou i poběduj odlišovat, ale vesměs je to pořád to samé.

Popis kroků:

  • První krok je uvítání v instalaci, stačí pouze kliknout na next neboli další.
  • Druhý krok jsou licenční podmínky, které by jste si měli přečíst, ať víte do čeho jdete a souhlasit s podmínkami a kliknout na další.
  • Třetí krok zde si zvolíte typ instalace automatický nebo manuální, automatický popisovat nebudu, jelikož potom začne rovnou instalace. (tento krok se vyskytuje jenom zřídka)
  • Čtvrtý krok zde musíte zadat cestu, tak se to má nainstalovat (při automatické instalaci se cesta nedá změnit)
  • Pátý krok už je samotná instalace, která může trvat i několik minut, záleží na PC.
  • Šestý krok oznámení o tom, že instalace proběhla v pořádku, dále zde může být výběr několika dalších věcí jakou je vytvoření zástupce na ploše, otevření readme.txt (čti mě) a restart PC.

Je vhodné restartovat PC po instalaci?

Ano je vhodné restartovat PC, jelikož program může pro svůj chod další nastavení, které je možné provést až po restartování. Po restartu také můžete do programu nainstalovat češtinu, pokud jí potřebujete, bez restartu by mohli nastat komplikace s češtinou (vlastní zkušenost).

Tento text byl sepsán pro web VelvarskaStredniHlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře