Jak to bylo s nezvládnoutou zatáčkou?

Blog       1 755x zobrazeno Přidat komentář

Takhle večer si jedu z tanečních po náměstí ve Slaném domů… Čekám klidnou cestu, ale klidná cesta se měla za pár okamžiků změnit na nechtěné “driftování” po dlažebních kostkách se skoro dobrým koncem.

Pomalu si jedu po náměstí, zatáčkou, kterou už jsem projížděl několikrát (v AŠ i sám), prostě nic nového, jen zpomalit a zatočit volantem. Co na tom je? Nic! Ale nyní bylo… Když už jsem měl zatáčku za zády a přidal trochu plynu, tak mi zadní kola ujely po dlažebních kostkách a já jsem se dostal do smyku, “do prd*le, co teď?” proběhlo mi hlavou… tak zkouším brzdit, nic, stále se to klouže a už je tu náraz, rána jak z děla a mladý stromek na zemi a já stojím… Dá se mluvit o velkém štěstí, že zrovna nikdo po chodníku nešel a že to “odnesl jen stromek”. Stromek se dá koupit a zasadit nový – i když jeho cena může být nevyčíslitelná, ale je cena lidského životu snad vyčíslitelná?
Policisté ihned vyjdou z radnice, ano, stalo se to přímo před nimi… A za několik málo minut dorazí i motorizovaná hlídka městské policii. Chtějí papíry a ptají se jestli jsem pil, na co odpovím, že “ne“, samozřejmě to musí ověřit nic nenamítám, “nic jsem nepil”, provedená dechová zkouška, jen potvrzuje moje slova… Alkohol za volant nepatří! Nejdřív si mě prověří městská policie, která odjíždí a už se musí jen počkat na nehodáře z Kladna, byl jsem první na řadě, ale to neměnilo nic na tom, že jsem tam musel hodinu počkat, mezitím táta zavolal odtahovku, která dorazila chvíli po nehodářích… Opět si vyžádají papíry… Zkontrolují, zaprotokolují, vyfotí, přečtou a já podepíši a “hurá” domů.

Dostal jsem pokutu 2000 ,- za způsobení dopravní nehody a nyní čekám na přestupkovou komisi… Nejspíš budu muset koupit nový stromek…

P.S.: Nejvíc mi vadí, že mi skoro nikdo nevěří, že jsem jel 30 km/h

Kladenský deník: Velmi roztančený mladík nezvládl zatáčku

Štítky: , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře