Konec vlády ptáka, přichází růže

Blog       1 797x zobrazeno Přidat komentář

ODS je převálcována svým největším rivalem ČSSD, která obsadí všechny kraje a domluvě s ODS, řekli NE! To my radši marťany a když ne, tak Komunistu berem taky… Ale to jsou jen slova nyní musíme počkat na činy.

Lidé vzali svůj osud do svých rukou a vyrazili k volbám, že by jim jejich osud nebyl lhostejný? K volebním urnám přišlo 40% voličů, což je lepší než v minulých volbách, kdy se k urnám nechalo zlákat pouze 33% voličů.

ODS je zdrcena, projela to na plné čáře někdy dokonce o 10%. Místopředsedovi stany Pavlu Bémovi, i když by se mu zdáli hrozivé sny, tak takovéto nikoliv. Nyní dokonce požaduje odstoupení vedení ODS.

Mirek Topolánek nečekal takovou prohru jako každý chtěl vyhrát. Nyní se vzpamatovává ze své největší prohry, karta se otočila. Jiří Paroubek září blahem. Kdyby jste se před volbami podívali na mapu viděli by jste pouze modrou s jednou černou skvrnou – lidoveckou. Dnes se můžete koukat, jak chcete a uvidíte pouze oranžovou.
Co mohlo vést k prohře ODS? O tom můžeme jen polemizovat, ale některé důvody by se nalézt dali – zavedení poplatků u lékařů a co třeba kontakty pana Langra a Tlustého? je toho víc, ale nebudu tu uvádět všechny „prohřešky“ ODS.

Vysmátý Jiří Paroubek a jeho straničtí kolegové, kteří oslavují první triumf, od doby kdy do vysoké politi vstoupil p. Paroubek a na druhé straně první prohra p. Topolánka. Nechali se snad voliči navnadit na zrušení poplatků u lékařů nebo snad rozhodlo zavedení školní autobusů? Jsou všechny sliby ČSSD reálné nebo si jen můžeme nechat zajít chuť a dál se dírám na silnicích vyhýbat? necháme naše peněženky zavřené, když půjdeme k lékaři? věříte tomu? Já, ale radši nic…

O vysoké volební účasti už jsem se zmínil. Může snad ona za to, že vyhrálo ČSSD? nebo snad jen občanští demokraté zůstali doma a věřili, že půjdou jiní? Přišlo i celkem dost zastánců „třešniček“, s kterými nejspíš bude ČSSD jednat, jelikož marťané se do krajů neprotlačili.

Štítky: , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře