Kritika nástroj ke zlepšení

Blog       1 087x zobrazeno Přidat komentář

Každý si někdy vyslechne kritiku, ale je jen na něm jestli si jí vyslechne a ponaučí se nebo okamžitě zaútočí a začne kritizovat kritika. Jasně, proč ne… On mě, tak proč já ne jeho? Proč ne? Pokud chci vědět co bych na sobě měl zlepšit, tak stačí mlčet třeba se i kousnout a potom si z toho i třeba něco málo vzít. Člověk sám sebe chce totiž vidět v tom nejlepším světle a proto si nemusí připouštět chyby, které vidí jeho okolí. Ale co když kritik kritizuje něco co sám ještě tak perfektně neumí? Stačí si sednout promluvit si, říct si co a jak se má a obě strany se můžou zase o něco zlepšit, tedy pokud si slova vezmou k srdci a vezmou si z nich ponaučení.

Chtěl Vám někdo říct, co by jste mohli zlepšit a vy jste ho sjeli? Může se stát, že už vám nic nepoví a jen se Vám bude tiše smát a třeba se budou smát i ostatní, kteří nemusí být tak dobří kamarádi jak se tváří a nechají vás si myslet, že jsme v dané věci nejlepší.

Jsou ti kamarádi opravdu, tak dobří když se vám za druhým rohem smějí, že to neumíte a nechají vás si myslet, že to umíte a nic vám neřeknou? Nejspíš ne a nebo se někde stala chyba… Třeba jste je sjeli, když vás chtěli za něco kritizovat co by vám mohlo pomoct ke zlepšení.

Závěr: I kdyby se vám kritika nelíbila, tak se kousněte, vyslechněte si jí a vemte si nějaké to ponaučení z kritiky.Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře