Maturitní ples SOŠ Velvary 2008

Akce, Blog, Pro VelvarskouStřední       1 726x zobrazeno Přidat komentář

Pomalu ale jistě se blíží čas maturit, ale ještě než toto stresové období započne, je potřeba se nějak odreagovat od učení alespoň na jeden den, a to v podobě maturitního plesu. Ale je otázka, jestli se lze odreagovat přípravou maturitního plesu, jelikož i při přípravách je stresu nemálo. Vyjde všechno, jak má? To je nejdůležitější.

Tento rok se maturitní ples konal ve slánském kulturním domě Grand. Ples začal úderem 19 hodiny. Schodiště do sálu zdobily balónky, některé už sice byly ušlé, ale i přesto byla výzdoba efektní a zajímavá pro lidské oko.‘,

Po několika málo schodech přišla na řadu kontrola lístku, kde se tvořila fronta. Na další frontu se dalo narazit v šatně. Ale největší nával byl před zavřenými dveřmi do sálu. Přes ně sem doléhala reprodukovaná hudba. Úderem sedmé hodiny se otevřely dveře do sálu a dav lidí proudil dovnitř a hledat svoje místo. Mezi lidmi se prodírali maturanti, kteří dokončovali poslední přípravy před začátkem plesu. Když byli všichni usazení na svých místech, občerstvení, mohli maturanti slavnostně nastoupit k šerpování. Několikaminutový, tvrdě nacvičený nástup proběhl bez nejmenších problémů. Problém přišel až s rozvinutím červeného koberce před nastoupenými maturanty. Koberec totiž nedržel pohromadě a některé maturantky tak měly problém dojít až ke svému třídnímu učiteli pro šerpu a květinu. Po skončení úvodního ceremoniálu přišel na řadu tanec s učiteli, po kterém následoval tanec s rodiči. Když se dotancovalo, třídní učitel dostal od své třídy první dárek, a to písnička, kterou se všichni naučili a donutili ji zpívat i Aleše Levého – třídní učitel. Po tanci a zpěvu byl čas na přípitek. Následovně se sál na povel proměnil ve stříbrný důl, jelikož všichni, kdo měli nějaké drobné mince, je házeli do sálu. Maturanti peníze chytali do plachty a zametali ze země. A to už byl čas začít prodávat tombolu, jejíž hlavní cenou bylo sele. A nyní, až do předání dalších dárků, následovala volná zábava. Třída si pro třídního připravila tyto dárky: náramek z chirurgické oceli, kladenský dres (třídní učitel je skalní příznivec Sparty 🙂 ) a poukázku na zorbing. Dále byl oceněn pan učitel Hampeis, který s maturanty v hodinách tělocviku nacvičoval nástup. Ostatní učitelé byli odměněni květinou. A opět mohla začít volná zábava. Kolem půlnoci volnou zábavu přerušilo půlnoční překvapení v podobě tanečního vystoupení na motivy filmu Pomáda a po úklidu rekvizit následovalo odšerpování. Až do ranních hodin pak pokračovala volná zábava.

Štítky: , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře