Mejl nestačí, co teď?

Internet       1 575x zobrazeno Přidat komentář

Minule jsem rozebíral proč soubory, které chcete poslat přes e-mail nedorazí. Pro připomenutí mohou za to limity, které si nastavují jednotlivý poskytovatelé. Jistě mohou být i jiné důvody, ale já jsem chtěl poukázat hlavně na tento konkrétní. Takže co teď? Existuje hned několik možností jak soubor dostat k druhému člověku, aniž by jste se museli zvednout ze židle.

První možnost je poslat soubor pomocí messengera – MSN, ICQ… Zde proleze všechno, ale je tu jeden problém a to ten, že oba účastníci musí být po celou dobu online. Což není zrovna nejlepší, když se nemůžou domluvit. Tento přenos má výhodu v tom, že si program pamatuje, kde bylo posílání přerušeno, takže vždy posílání začne tam kde skončilo.

Druhá možnost je využít úschovnu dat, kterých je na internetu nepřeberné množství. Stačí si jenom vybrat, které službě se upsat.
Já mám zkušenosti s uloz.to, která nabízí 1200 MB a dovoluje nahrát soubor o velikosti 800 MB.
Druhá služba se kterou mám zkušenost je Windows Live SkyDrive, který nabízí 5 GB a dovoluje nahrát soubor o velikosti 50 MB.
A nyní už je jen na Vás kterou službu budete využívat, jestli upřednostňujete velikost nahrávaného souboru nebo velikost pro vaše soubory.

Třetí možnost je nahrát soubor na FTP server, který není ničím omezený, alespoň pokud máte vlastní server. Pokud vlastní server nemáte, tak jste omezeni poskytovatelem, ale při dnešních cenách můžete za málo peněz získat hodně místa, ale nejdříve doporučuji si pročíst nějaké reference, aby jste nebyli zklamání nedostupnou službou.

Odkazy

QIP
Windows Live MessengerMessenger Plus! LiveA-Patch
Uloz.to!
One Drive

Štítky: , , , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře