Nový začátek

Blog       2 944x zobrazeno Přidat komentář

Již od začátku prázdnin jsem řešil otázku vlastní domény, nového redakčního systému a nyní se vše uskutečnilo. Doufám, že jsem vše zvolil správně a nebudu litovat. Ale to ukáže až čas.

Doména

Řešil jsem otázku jakou doménu vybrat, jestli zvolit jindrarubes nebo jrubes a nebo „jen“ rubes. Podíval jsem se na další využití jako třeba e-mail. A e-mail ve tvaru jindra(A)rubes, se mi zamlouval nejvíc, a proto vyhrála doména rubes.

Název domény už by byl, nyní ještě koncovka… CZ – obsazeno, škoda to by bylo nejlepší řešení, takže druhé řešení EU – volná, tak já to tedy beru, šéfe! Na doméně provozuji Live Custom Domains, čili využívám služeb Live.com na vlastní doméně.

S novou doménou budu na internetu vystupovat i pod „novou“ přezdívkou: Jindra „Masterbill“ R.

Webhosting

Další dobrá otázka, kde hostovat?  Koukal jsem na Ebola.cz, C4.cz a mnoho dalších a také na BlueBoard.cz, který nakonec zvítězil, jelikož jsem na něj slyšel dobré reference a dokonce jsem nechal Patrika pomocí refferu si přivydělat.

Redakční systém

Budu nadále používat RS2 od Juna nebo pojedu na WordPressu, který už mám na jedné webové stránce a jsem spokojen? Hned od začátku jsem věděl, že pokud se pustím do změny redakčního systému, tak budu muset překopírovat všech 244 textů, které jsem vytvořil v RS2. Hned jsem se do toho s vervou pustil, abych Vás mohl přivítat na na nové doméně. Tato práce mi zabrala prakticky nejvíc času a probíhala na localu.

Ale jak je i nyní vidět ještě není vše hotové, i když veškeré texty jsou překopírované, tak chybí obrázky u všech příspěvků, co chci také co nejrychleji vyřešit. Ale není to jen o obrázkách… Hledám další použitelné pluingy pro WordPress, upravuji šablonu atp…

Šablona

Redakční systém vybrán a naplněn obsahem, nyní ještě zvolit tu „pravou“ šablonu. Vybíral jsem si z několika desítek šablon. A nakonec jsem si vybral FREE šablonu z dílny Natty WP s názvem Dream place. Hned na úvod musím říct, že šablona nepatří k nejpovedenějším. První čeho jsem si všimnul je špatně ostylovaná – nezobrazují se některé obrázky. Zatím druhou chybu na kterou jsem narazil je chybějí tag pro hlavičku, což lze považovat za dost zásadní chybu!

Doufám, že se Vám zde bude líbit…

Štítky: , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře