Odpovědnost

Blog       1 506x zobrazeno Přidat komentář

Odpovědnost je ručení osoby za určitou věc nebo jednání. V práci jsme odpovědni za odvedenou práci, výsledky a další věci, které souvisí s naší prácí. Vždy bychom měli být maximálně odpovědní a o to více, když jde o jiné lidi, které si bez nás nedovedou všední život představit. Tito lidé jsou na nás závislí a potřebují nás ke svému životu. Jsou vděčni za každou naši pomoc od nákupu až po osobní hygienu přes rozhovor, který s nimi během těchto úkonů vedeme.

Hodiny, dny, měsíce i roky strávené s těmito lidmi jsou většinou stejné a bez náznaku změny. Chtějí nakoupit pokaždé ty samé potraviny, ráno potkáváte ve dřezu to samé nádobí a také víte, že každé úterý budete vytírat a luxovat. Ale ani přes tuto třeba i někdy nudnou a stereotypní práci se k těmto lidem rádi vracíte a každé ráno můžete vidět na jejich tváři radost, dokonce jí můžete slyšet i v jejich hlase. Jsou nadšeni, že jste přišli a prohodíte s nimi pár slov během mytí nádobí a následného úklidu nákupu.

Jak můžete vytušit závislost je velká. A následky toho, že pečovatel/ka ke klientovi nepřijde, jsou nedozírné. Klient může upadnout nebo třeba nechat zapnutý plyn a takovýchto příkladů bych tu mohl jmenovat nesčetně. Čili je potřeba, aby pečovatel/ka plnil/a svou práci odpovědně a nikdy na nikoho nezapomněla, jak už se několikrát u jedné nejmenované organizace stalo!

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře