Ohlédnutí za minulostí tohoto webu

Blog, Internet       1 425x zobrazeno Přidat komentář

To byli časy, když jsem začínal s HaTMatiLkou, přicházel jsem na “kouzlo” jak vytvořit webové stránky, pomocí poznámkového bloku, byl jsem šťastný to nejde ani popsat, prostě paráda, první stránka hotová, sice nic moc, ale jelikož jsem toho moc neuměl, tak to byla krása. Pomalu jsem zkoušel nové a nové věci, které jsem si někde přečetl, z každé nové věci jsem byl nadšený.

Kód byl velice jednoduchý a přehledný, jelikož sem ťukal zdrojový kód, který byl i validní (snad, možná), jelikož jsem si všechno čelt nejméně dvakrát aby to bylo OK a fungovalo to jak mělo, ale pokaždé mi to také nevyšlo, tak jsem se pustil do zkoumání jak to vyřešit. Jak už jsem psal nejdříve jsem používal Poznámkový blok, potom jsem přešel na program NVU, vývoj zkončil velice rychle. Dále jsem pokračoval tak jako nejspíš každý, ano další na řadě je FrontPage, ten už je ale minulost, takový kód, který se mu povede vymyslet… škoda slov, ale mě už to nevadí používám program, který by se dalo říct je hodně vylepšený poznámkový blok ve Windows a tím je PSPad. Mam ho už dva roky a práce s ním mě baví, hlídá mi chyby, které hnedka označí a doplňuje ukončovací tagy a mnoho dalších věcí, tento prográmek by měl zkusit každý začátečník. Sice to není žádný wysiwyg („What you see is what you get“ neboli „Co vidíš, to dostaneš“), ale to mi vůbec nevadí, jelikož napíšu kód a hnedka se můžu kouknout na náhled v programu, což je taky dobré. Dále bych měl ještě zmínit WebDwarf, který je taky velice pěkný, sice už nevím jaký dělá kód, ale ten program se mi líbil…

Můj první blog

Byl první pokus ve FP 03 a jak to dopadlo? Nastavil jsem na pozadí svojí oblíbenou modrou barvu, v nějakém programu vytvořil zeleno-modrá tlačítka naházel, tak všechny “vymoženosti” od BlueBoardu a byl jsem šťastný jaký to mam pěkný webík. A takhle to vypadlo hodně dlouho…

Současnost

No tak tu vidíte právě před sebou, ale co tomu předcházelo. Nalezl jsem redakční systém webSPELL a byl jsem nadšený jeho funkcionalitou, ale ihned jsem věděl, že to není nic pro osobní web spíše tedy blog, tak jsem hledal dále a co se nestalo, už ani nevím jak jsem narazil na redakční systém od Juna, ano správně hádate je řeč o RS2, která pohání nespočet webu, pro tento RS jsem utvořil hnedle několik vzhledů, nejspíš jsem se špatně vyjádřil jelikož já jsem je nevytvořil našel jsem je na OSWD a předělal jsem je tak aby byli použitelné s RS2. U prvního vzhledu mě ještě moc CSS netrápilo, ono to nějak dopadne, ale nyní už se v tom hrabu, tak dlouho dokud to neodpovídá mým požadavkům, třeba vzhled MotherEarth. Jsem rád, že jsem na tento skvělý RS narazil.

Než jsem si vybral RS2, tak jsem zkusil několik RS, jako například WordPress, peCan aj… také jsem zkusil služby eStránky, webgarden aj… A nakonec jsem zůstal jak všichni víte a vidíte u RS2.


Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře