Počítač pro každého 1/2010 s průvodcem dějinami podruhé

Internet       3 689x zobrazeno Přidat komentář

Vánoce jsou za dveřmi, a proto si Počítač pro každého nemůže odpustit nějaký, když alespoň malý dárek pro vaše blízké. Kdo by nechtěl nosit unikátní hodinky Breo Raom, které jsou ultralehké, vodotěsné a také získali ocenění Good Desing Award určené pro sportovní nadšence. Pokud se Vám tyto hodinky nezdají jako vhodný dárek, tak můžete zkusit třeba tiskárnu Canon Pixma MP550 nebo třeba dovolenou od VTT na řecké ostrovy a Kypr. Dovolená Vás taky nebere?
Tak se podívejte blíže na odšťavňovač JE 4010, kam můžete vkládat celé jablka nebo oloupané pomeranče a odnímatelné části lze jednoduše umýt v myčce. Pokud Vás od firmy Canon nezaujala tiskárna, tak je tu Canon X Mark – první desingová 12místná obchodní kalkulačka, která je nabíjena solárním panelem. Kalkulačka se Vám nezdá jako vhodný dárek a co třeba skener taktéž od Canonu? Canon CanoScan Lide 700F, který umožňuje skenování ve vysokém rozlišení a z filmů dokáže získat rozlišení 9 600 dpi. Poslední typ dostanete na fotoaparát Exilim EX-Z90, který má 12megový CCD čip, dále je vybaven 3x optickým zoomem a také videem v HD kvalitě.

On-line akce musíme se bát nebo s radostí nakupovat?

Pokud znáte aukce jen z vyprávění, tak se není čemu divit, jelikož ještě do nedávna to bylo pro lidi hodně vzdálený způsobu nákupu/prodeje zboží. Ale to se s příchodem internetu změnilo, nyní může nakupovat a prodávat díky internetu úplně každý. U Nás je velmi oblíbená on-line aukce Aukro.cz v zahraničí zase eBay.com. Dále můžeme narazit na on-line aukce jako je ikup.cz nebo odklepnuto.cz.

Zajímavé produkty

V tomto čísle můžete najít recenzi na dva LCD monitory, první je 24 palcový úsporný BENG V 2400 ECO, který dokáže zobrazit plné HD rozlišení – rozlišení monitoru je 1 920 x 1 080 bodů tedy 16:9.

Druhý je 22palcový monitor LENOVO THINKVISION L2251XWD u něhož můžete displej otočit na výšku. U tohoto modelu stojí za zmínku, že nejen lže jej otočit do polohy na výšku, tak můžete také upravovat výškové umístění displeje.

Třetím zajímavým produktem je výborný skener EPSON PERFECTION V 600 PHOTO, který zvládne skenovat i diapozitivy. Skener je určen pro náročné zájemce, kteří potřebují vysoké snímací rozlišení a požadují schopnost do PC převádět filmové negativy a diapozitivy.

Další zajímavý produkt, řekl bych hit letošních vánocmininotebook SONY VAIO W12S1E, který na rozdíl od jeho soupeřů s kategorie mini může nabídnout 10,1palcový displej, který nabízí rozlišení 1 366 x 768 bodů. Kromě displeje Vás ještě zaujme 250GB pevný disk. Při napájení z akumulátoru dojdete k úžasnému výsledku 7: 53 hod.

Produkt, který mě zaujala nejvíce je zrcadlovka pro začínající fotografy NIKON D3000, kterou můžete zakoupit za 11 tisíc korun za tělo. Nebo si o dva tisíce dráž můžete tělo pořídit s objektivem o rozsahu 18-55 bez stabilizace obrazu nebo si můžete připlatit další dva tisíce a získáte tento objektiv ale stabilizovaný. Jak jsem již psal, tento fotoaparát je určen pro začátečníky o a to díky svému režimu průvodce. Režim průvodce kombinuje scénické režimy a manuál fotoaparátu a snadno dokáže uživatele přivést k takovému nastavení, které odpovídá jeho výsledku. Jediným problémem může být, že tento fotoaparát nekomunikuje v češtině.

Každý kdo zpracovává video v PC, jistě zná program PINNACLE STUDIO  HD 14, kde mezi hlavní novinky 14 patří podpora pro formát 1080p, také podpora nových Windows 7 a filtr pro stabilizaci obrazu.

Jak na to

První návod v rubrice se věnuje kontaktům a aplikaci ve Windows Vista nazvané Kontakty, kde máte přehled o všech kontaktech a můžete je jednoduše upravovat, přidávat nové nebo si jen kontakty prohlížet.

Potřebujete rychle a snadno stahovat soubory z internetu, tak právě pro Vás je připraven druhý návod, který Vám poradí, jak pracovat s programem Orbit Downloader, který zvládne stahovat videa z YouTube do formátu FLV.

Pokud často měníte počítač a potřebujete neustále komunikovat se svými kontakty pomocí ICQ, MSN, Jabber a další protokoly, tak Vám jistě usnadní život Meebo, které si zdarma můžete vyzkoušet na adrese http://meebo.com a také bezplatně dále i využívat. Pokud se bojíte, že s Vámi aplikace bude komunikovat anglicky, tak nemusíte mít strach Meebo ovládá i češtinu.

Křížovka

O co se hraje v křížovce? Deset výherců dostane od společnosti Cenega počítačovou hru Kings Bounty: The Armored Princess

Obsah časopisu

Obsah CD

Bonus

Enciklopedie Historie, II. díl

a další…

Předplatné

A nakonec ještě jedinečná nabídka předplatného… Za 995,- Kč na rok čili se slevou 505,- Kč, můžete k časopisu zdarma získat jednu z těchto věcí:

Nezapomeňte hlasovat v anketě (na oficiálních stránkách), které z nabízených témat Vás nejvíce zajímá! Příští číslo Počítač pro každého 2/2010 vychází: 4. 1. 2010. Bonusem pro nadcházející číslo bude Ad-Aware Pro a Tajemná písmenka.

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře