Počítač pro každého 2/2010 s Ad-Aware PRO

Internet       2 266x zobrazeno Přidat komentář

Starý rok už je pryč a začíná nový rok 2010, jak jsme již zvyklí z předchozích let, tak i v tomto prvním čísle v novém roce najdeme obsah PPK 2009. Čili si rychle a jednoduše můžeme dohledat článek, který Nás zajímá.

Druhá část, která se v časopise, co půl roku opakuje je megalistárna, kde nyní najdeme 25 nejčastějších dotazů, které Nás uživatele PC tíží.

Zajímavé produkty

V minulém čísle jsme si mohli přečíst recenze na dva LCD monitory nyní se redakce zaměřila na notebooky.

První je skvěle vybavený LENOVO THINKPAD SL510, který v sobě skrývá DVD vypalovačku podporující formát DVD-RAM, dále v sobě má adaptér Wi-Fi, dva USB porty a také čtečku paměťových SD karet, dále zde najdeme komunikační port USB/eSATA, pokud bychom chtěli připojit externí monitor, tak nám k tomu poslouží výstup D-Sub. Notebook v sobě ukrývá i videovýstup HDMI pro připojení televizoru. Nad displejem se na nás usmívá webová kamera s mikrofonem a pod směrovými klávesami je ukryta čtečka otisků prstů, která může složit k přihlašování k PC.

Druhý notebook je také dobře vybavený model HP PROBOOK 5310M, který má velmi dobré výsledky v neherních aplikacích ale je i skladný čili se hodí pro cestovatele. Jeho dobrá skladnost je určena především 13,3palcovým displejem, který představuje kompromis mezi netbooky a notebooky. Notebook je i velice lehký váží jen 1 762g. Stejně jako u předchozího modelu má tento model také nad displejem webovou kameru a mikrofon. Pokud se s tímto notebookem budete chtít připojit k síti, tak budete moc využít gigabitový Ethernet nebo Wi-Fi adaptér se standardem 802.11n. Dále je vybaven i technologii Bluetooth, který poslouží pro spárování s vaším mobilním telefonem. Ve výbavě nechybí tři USB porty ani čtečka paměťových karet MMC a SD. Na druhou stranu byste zde hledali marně výstup D-Sub tento port byl nahrazen DisplayPortem, který však mají pouze některé monitory.

Dále si představíme multifunkční router D-LINK DIR-685, který v sobě skrývá více přístrojů – nabízí Wi-Fi router pro bezdrátové připojení k počítačové síti nebo k internetu, umožňuje sdílet tiskárnu a slouží jako prostředník pro sdílení dat.

Poslední produkt, který si v tomto čísle představíme je NORTON ANTIVIRUS 2010, který využívá nových technologií pro ochranu počítače před viry. Mezi jeho přednosti patří jednoduchost, a proto jej mohou používat i méně zkušení uživatelé.

Symantec představil na rok 2010 novou technologii s názvem Quorum, která využívá NAV i NIS pro zjištění škodlivého kódu, pomocí tzv. pověsti souborů, dále je zde technologie Norton Thread Insight, která kontroluje běžící procesy a podává informace o hrozbách.

Digitální fotoaparáty

Zde najdeme srovnání šesti superzoomů, které se vejdou do kapsy, čili je můžete mít neustále při sobě. Testovány byly tyto přístroje CANON POWERSHOT SX200 IS, který disponuje manuálními režimy a HD videem. Dále zde je malý fotoaparát s velkým čipem FUJIFILM FINEPUX FINEPIX F70EXR. Z dílny Olympus si představíme podsvětlený OLYMPUS µ-9000, který má rychlé zoomování. Fotoaparát s dvanáctinásobným přiblížením PANASONIC LUMIX DMC-TZ6, který má širokoúhlé ohnisko a video s optickým přiblížením. Dalším je kolega PANASONIC LUMIX DMC-TZ7, který má kvalitní displej a také širokoúhlé ohnisko a umí HD video. Poslední fotoaparát také se širokoúhlým ohniskem je SAMSUNG WB550, který podporuje manuální režimy a HD video.

Tipy redakce

Nyní se podíváme na produkty, které zaujaly redaktory PPK. První je U:fonův předplacený internet, který stojí 300,-kč/měsíčně a za každý den připojení se strhne z kreditu 30,-kč bez ohledu na dobu připojení. Po vyčerpání je možné kredit dobít.

Další tip je videoprojektor pro domácí kino EPSON EH-DM3, který promítá v rozlišení 940 x 650 s poměrem stran 16:9.

Pro pokročilé úpravy fotografií je zde tip na ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS 8, který je lokalizován do češtiny. K programu firma Adobe připravila i videonávody, které Vám práci s programem usnadní.

Poslední tip je na bezpečnostní pomůcku Easy File Locker, který dokáže jednotlivé složky nebo soubory ochránit heslem a ostatní uživatele PC je vůbec neuvidí.

Křížovka

O co se hraje v křížovce? Osm výherců dostane od společnosti LANGMaster Angličtinu Teen Talk.

Obsah časopisu

Obsah CD

Bonus

Ad-Aware PRO

a další…

Předplatné

A nakonec ještě jedinečná nabídka předplatného… Za 995,- Kč na rok čili se slevou 505,- Kč, můžete k časopisu zdarma získat jednu z těchto věcí:

Nezapomeňte hlasovat v anketě (na oficiálních stránkách), který z nabízených dárků by jste uvítali k prodloužení předplatného! Příští číslo Počítač pro každého 3/2010 vychází: 18. 1. 2010. Bonusem pro nadcházející číslo bude F-Secure Internet Security 2010.

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře