Poslední rozhodnutí

Blog       1 429x zobrazeno Přidat komentář

Máme je obdivovat nebo zatracovat? Jsou to slaboši nebo jsou silní, když to dokáží? Pokud chce člověk získat obdiv má na výběr nezpočet způsobů, jak to udělat. Jeden to udělá tak, druhý zase onak a třetí příjde a vezme si život.

Když slyším, že si někdo vzal život, hned se mi vybaví plno otázek, ale žádné odpověďi, jelikož mrtví, toho moc nepoví…

Proč to udělal? Nebylo jiné řešení? Mám ho obdivovat nebo zatracovat? Jaký člověk musí být asi si dokázal vzít život?

“Slaboch”, že se přes svojí situaci nepřenesl a nebo snad “silák”, že to dokázal a jen o tom nemluvil, jak tomu často bývá a je? Co okolí – kamarádi, přátele, znamí, rodina, kde byli, všímali si ho? A nebo ho nechali žít a proto to udělal?

Hodně lidí o svých problémech chce mluvit, ale ne s každým, jelikož každý má okruh lidí, kterým věří a ví, že jim může říct vše. Ale je sebevražda věc, o které se mluví jako o všedních životních problémech.

Lze sebevraždu naplánovat nebo prostě stačí CVAK (přeskok v hlavě) a je to? Bezesporu nejvíce jedince ovlivňuje okolí, kde se každodenně pohybuje a pokud není skálopevně rozhodnut, to udělat, tak se tomu dá jistě zabránit, stačí mluvit, ne přímo o tom, jen prostě mluvit. Přívést jedince na jiné, nejlépe radostné myšlenky, které mu budou třeba i když pomalu vracet chuť žít dál.

Můžou být i jedinci, kterým už není pomoci mají vytipované místo, datum, čas a připravují se na jednotlivé kroky svého činu – napíši dopis, ve kterém se rozloučí, rozeberou situaci a nebo nic nezanechají, pokud pomineme vzpomínky na ně samotné a udělají svoje poslední rozhodnutí v životě.


Štítky: , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře