Povánoční výšlap Žižicka 2009

Akce, Jiné weby       2 669x zobrazeno Přidat komentář

Byla neděle 27. prosince a na návsi v Žižicích zatím postával malý hlouček občanů, kteří se těšili na poslední akci roku 2009 s názvem Povánoční výšlap Žižicka. Všichni byli teple oblečeni, i přestože bylo teplo, bylo na nule, oproti Vánočnímu koncertu, kde mrzlo, až praštilo a rtuť teploměru klesla až na – 12 stupňů.

Již půlhodinu před akcí se na návsi sešlo 10 lidí očekávajíc začátek výpravy a pomalu přicházeli další a další občané. Před druhou hodinu se zde sešlo kolem 50 občanů všech věkových kategorií, kteří se před příchodem nového roku chtěli projít se svými kamarády a přáteli…

A chvíli po druhé hodině se všichni dali do pohybu, i přestože nevěděli, kde je cíl jejich cesty. Cesta nebyla nikterak náročná ani dlouhá. Každý šel svým vlastním tempem, někteří hnali, aby dorazili jako první a jiní se kochali krásami našeho zmrzlého okolí.

Jako nejtěžší věc na celé trati bych označil přechod silnice v Luníkově, kde doprava byla jako obvykle velmi hustá, ale i přesto se nám podařilo silnici přejít celkem rychle. Celá trasa byla zvolena po silnici, jelikož ostatní cesty byly umrzlé a tak hrozilo nebezpečí pádu, kterému se chtěl každý vyvarovat. Cíl trasy byla vánoční mše v kostele sv. Václava v Hobšovicích, kde si příchozí mohli prohlédnout překrásný betlém vytvořený z perníku. Občané se mohli podívat a poslechnout si úvod mše. Poté se někteří odebrali na místní hřbitov, který je hned vedle kostela nebo chvíli posečkali a poté se vyrazilo směr bistro U Čáryfuka Luníkov nebo se v Luníkově někteří rozešli do svých domovů.

Fotogalerie

více fotografií…

Text byl sepsán pro Žižice.cz

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře