Předvolební mánie se přesunuje na web, kde nabírá nečekaných obrátek

Internet       2 066x zobrazeno Přidat komentář

Od té doby, co se v Česku masově začala rozšiřovat komunitní síť Facebook se zde konají i volby, politické strany zde mají své stránky, fan cluby nebo odpůrce. Odpůrci nezůstali jen na internetu.

Meeting ČSSD ve Slaném

Vše začalo na Facebooku skupinou „Sejdeme se na náměstí aneb nestojíme o Jiřího Paroubka a ČSSD ve Slaném“ kde to vypadlo následovně:

Když student vyzdvihl nad hlavu transparent „Jmenuji se Paroubek a brzy budu první zastřelený prezident ČR“, tak se do místních studentů obul David Rath a nazval je fašisty a Milan Urban chtěl, aby zasáhla policie, která byla přítomna na akci, ale jelikož nebyl důvod zasahovat, tak nezasáhla.

Reakce na Rathovo vykřikování „jste fašisti“ je skupina „Jsem student ze Slaného a podle našeho hejtmana Davida Ratha jsem fašista!!

Píší jinde:

Martha Issová a Jirka Mádl: Přemluv bábu

Martha a Jirka natočili video, které obletělo svět kosmickou rychlostí a přineslo jim tak plno odpůrců ale i plno podporovatelů. Video na němž dva mladí nabádají mladou generaci, aby nevolila levici a přesvědčila k tomu i svoje rodiče, prarodiče a další členy rodiny rozpoutala mnoho debat.

Podobné klipy:

Píší jinde:

Lidovky.cz spustily novou aplikaci na Facebooku „Oznámkujte politiky“

Server Lidovky.cz připravil pro své čtenáře aplikaci na Facebooku pomocí které mohou známkovat politiky v rozmezí od 1 do 5 stejně jako ve škole.

Hospodářské noviny hledají 100 chytrých

HN spustili internetový projekt 100 chytrých, ve kterém si lidé mají za úkol tipnout kolik procent bude mít jaké strana po volbách v PS.

Vyměňte politiky

O co jdeVP? VP chce aby byli vyměněni stávající politici za nové tváře, které by mohli nakopnout naší republiku novým směrem.

Odkazy:

Narodil ses s hlasem, tak ho použij!

Každý kdo se narodí má hlas. Ale jen málo, kdo umí svůj hlas použít. Krátké ale výstižné!

Defenestrace 2010

Defenestrace 2010 neradí koho volit, ale jak volit. Jde jim taky o to, aby byli stávající tváře byli vyměněny za nové a nabádají k tomu, aby lidé kroužkovali ty dole.

Podobné články

Štítky: ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 odpověď to “Předvolební mánie se přesunuje na web, kde nabírá nečekaných obrátek”

  1. Peca říká:

    No já bych ani neřekl, že je to něco nečekaného. Kultivovanost je v naší politice už dávno sprosté slovo (a je zjevné, že to platí jak pro politiky, tak pro voliče), ale současní velevážení pupkáči, si o podobné útoky (ať už slovní či fyzické) vyloženě koledují. Už moc dlouho nám, jejich zaměstnavatelům, ukazují jakej jsme pro ně póvl a jak moc jsme jim u zadele. Neschvaluji chování těch, kdo útočili (a je jedno jak), ale vždyť ti napadení svým přístupem a chováním v lidech tuhle agresi probouzí a tyhle nálady jsou v politickém publiku čím dál častější. Pro příklad několik projevů či důvodů Sobotka a pěstí mezi tykadla, Soc.Dem zaházená vejci, ODS a šikana lidí, kteří na jejich mítinku pokojně vyjádřili svůj názor, Paroubkův výsměch ve stylu „vydělávám tolik a tolik, kdo z vás to má“ a další a další… Pitomosti jako přemluv bábu, to je to poslední, co stojí za zamyšlení a jsou to zhovadilosti, který platí na nedospělé a nesvéprávné všeho věku, kteří se vidí být cool (naštěstí ale v drtivé většině případů zůstávají u slov a k těm volbám nejdou nebo nemohou).
    Že se na národ přenášeli a přenáší politická nálada v zemi, to tak bylo vždy. Od první republiky, přes protektorát a socialismus až po dnešní dobu. Teď je tu ale jiná otázka… Jak se zbavit šmejdů co nás populistickými sliby vedou do záhuby? Copak je Český národ plný krys, co za slibem a vidinou půjdou jak za melodií krysařovi píšťaly? Je jedno, jestli u nás zvítězí ODS nebo ČSSD – (ani jedni to letos v podstatě moc nechtějí, protože se střemhlav řítíme do velkých finančních problémů, za které někdo bude muset nést odpovědnost) – volič ať chce nebo ne, je v téhle zemi jejich rukojmím. Můžeme si tady myslet jakou máme demokracii a že je nezvolíme. Lžeme si do kapsy! My je za jedno opět dobrovolně a slepě zvolíme a za druhé, ikdyby ne a poslechli jsme výzvy Defenestrace 2010 či vyměňte politiky atd., oni ti zločinci mají už teď nasmlouváno, kdo se mandátu vzdá ve prospěch koho (lídra kandidátky aj.). Defenestrace 2010 a podobné, jsou sice výzvy ušlechtilé, ale nikam nevedoucí. Osobně se domnívám, že tady je třeba vyměnit celé politické strany ( tím ale současně nemíním, že je třeba dosadit do křesla srandysty z Věcí Veřejných nebo ŠROT09 a už vůbec né Komanče). Jaj … to jsem si ulevil 😀

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře