Soukromí osobní nebo veřejné?

Blog       1 528x zobrazeno Přidat komentář

Co to vlastně soukromí je? Existuje v dnešní době ještě nějaké soukromí? Média vs. Soukromí. Soukromí veřejně přístupné – ano nebo ne?

Soukromí je osobní prostor, který by neměl být narušován a jedinec by se v něm měl cítit v bezpečí.

Mezi soukromým a „veřejným tajemstvím“ je v dnešní době velice tenká hranice, kterou lze lehce překročit, jelikož k tomu dnešní svět sám vybízí – odložený mobilní telefon, přihlášená emailová schránka na veřejném PC nebo třeba neodhlášené ICQ. A vaše soukromí je veřejně dostupné třeba jen vaší nevědomostí.

Média vystavují soukromí všech, nejvíce hvězd, a dělají z něj věc veřejnou. Je to dobře? Určitě ne, ale právě odhalené soukromí, hlavně známých osobností, dělá noviny zajímavé pro čtenáře. Kdyby napsali o Pepovi z Horní Dolní, že si doma pěstuje „Maruš“, nejspíš si to moc lidí nepřečte, ale už to je zásah do soukromí. Ale stačí aby Leoně Machálkové vypadlo ňadro, noviny to otisknou na „titulce“ a rovnou můžou tisknout více novin, jelikož kupovanost je zaručena, čtenost už ne.

V dětství to začíná deníčkem, kam si děti mohou zapisovat co v daný den dělaly, koho viděly nebo se mu třeba mohou svěřovat se svými trápeními a bolístky. Když povyrostou, začnou objevovat možnosti moderní doby, poznají kouzlo internetu a odloží svůj deníček, do kterého si psaly a začnou si vést svůj internetový deníček. Kde odstartují svojí blogerskou kariéru. Někteří zůstanou na internetu skryti a budou si vést svůj soukromý blog, který si občas někdo přečte a potom jsou tu ti druzí. Blogování je chytne a stanou se z nich zapálení blogeři, kteří si budou chtít ve velkém internetovém světě najít nové kamarády a přátele, se kterými by mohli sdílet svoje radosti, trápení, nápady a postřehy. A budou dokonce vyhledávat na inernetu další blogery, kteří mají stejné nebo obdobné zájmy jako oni.

Nyní je tu otázka ukázat se nebo být skrytý? Tohle je otázka velice individuální někdo se rád zviditelní je jen na něm v jakém světle a někdo si radši dál povede svůj papírový deníček, který si nikdo nikdy nepřečte a nebo bude po jeho smrti vydán a tisknut ve velkém nákladu.
A co já a deníček nebo blog? Deníček z dětsví mám doma schovaný a někdy si ho pročtu, abych si vzpomněl na svoje dětské někdy hodně směšné problémy, které jsem měl s porovnáním s dnešními problémy. Toto psaní mi ale dlouho nevydželo. Později jsem objevil internet, kde jsem si založil nejdříve své stránky, které se vyvinuly v blog.

Štítky: , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře