Svoboda a (ne)odpovědnost

Blog       1 642x zobrazeno Přidat komentář

svoboda a neodpovědnostSvoboda je krásná věc, každý člověk chce být svobodný. Ale málo, který svobodný člověk chce být za něco odpovědný. I přestože svoboda a odpovědnost by měla být při sobě. Všichni se můžeme svobodně rozhodnout, co chceme nebo nechceme činit, ale nikdo už si za svoje činy nechce nebo si nepřipouští, že by za ně měl být i odpovědný.

I přestože nás mohou rodiče od malička vést k odpovědnosti, tak v nás odpovědnost za naše činy nevybudují, jelikož společnost je natolik zkažená a ukáže nám , že odpovědnost je k ničemu, jelikož být „free“ je přeci nejlepší!

Jsem svobodným, proto říkám, co chci

A takto i hodně lidí uvažuje a je to i vidět, jen se stačí rozhlédnout. Ano, já jsem svobodný, proto si můžu říkat, co chci, ale měl bych vědět, co říkám, kdy to říkám, komu to říkám a hlavně bych měl vědět, že za to co někomu řeknu, můžu později nést odpovědnost. Ona svoboda slova je krásná věc, ale i velice nebezpečná. Jelikož jsou mezi námi tací lidé, kteří si plně nemusí uvědomovat, co svými slovy způsobí.

Dělám, co chci, protože jsem svobodný

Když už můžu říkat, co chci, protože jsem přeci svobodný, tak proč bych si i co chci, nemohl dělat. Jasně, můžu dělat, co chci, ale taky musím vědět, co dělám a že za to stejně jako za to co říkám jsem odpovědný.

A teď by mě zajímalo, jestli jsou horší ti, co pouze svobodně mluví nebo konají. Samozřejmě, že nejhorší je ten, který svobodně mluví i koná. A stále si myslí, že je svobodný a proto si to může dovolit.

A kde je ta odpovědnost?

Neustále samá svoboda a nějak se vytrácí odpovědnost! Ti, kteří si neuvědomují, že za svoje činy mohou nést i odpovědnost nebo spíše by měli nést odpovědnost. Tak by na to měli být upozorněni a měli by si to konečně připustit, že nemůžou dělat cokoliv, protože jsou svobodní pouze na tolik, dokud neomezují svobodu někoho jiného. Jak tomu v mnoha případech je.


Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře