Týden terenním pracovníkem

Blog       1 253x zobrazeno Přidat komentář

Nyní mám dva týdny pokoj od školy, jelikož jsem na praxi. Jako místo výkonu praxe jsem si vybral Pečovatelskou službu Slaný, věděl jsem, že budu pomáhat lidem, běhat po nákupech, uklízet a hlavně komunikovat s lidmi, což je hlavní náplň mojí praxe. Nyní mám za sebou první týden a jeden před sebou, takže bych to chtěl nějak zhodnotit.

První den – Tento den z technických důvodů nebudu moc rozepisovat. Jsme neočekávani a všechny jsme zaskočili, ale vše bylo vyřešeno – uplatnění se pro nás našlo.

Druhý den – Házíme si korunou, kdo půjde do terénu a kdo bude jezdit s obědy. Vyhrál jsem terén. Čeká mě první návštěva, vůbec nevím co mám očekávat. Než dojdeme k domu paní XY, tak se dovídám se co od paní můžu čekat, abych nebyl moc zaskočen. První návštěva probíhá v klidu paní XY se usmívá a poví dá si se mnou… Na programu je hygiena a snídaně. Při hygieně jsem při ruce a potom si zkouším paní XY nakrmit, na poprvé je to dobré, paní snídá jogurt, takže nic složitého. Ještě než odcházíme si s paní povídám, zjišťuji, že má syna a syn má psa ;-).
Před další návštěvou Nás čekají nákupy, Batelka, elektro, papírnictví a už si to meteme směrem k panu YX, tomuto pánovi se pouze nakupuje a nákup se mu podává oknem, takže jsme rychle hotovi a směle jdeme dál.
Nyní jsem připraven na paní trpící schizofrenii, něco málo o schizofrenii tuším, ale moc toho není, takže jsem napnutý. Schizofrenie se neprojevuje, takže je to v klidu. Zde si povídám s pánem, pro kterého máme nákup a bereme si od něj prádlo.
Reklamní blok – přestávka na oběd – do žaludku si nikoho koukat nenechám… mňam…
Po obědě jdeme opět k paní XY nyní mě čeká krmení polívkou a knedlíkem s masem… Já jsem se svým výkonem spokojený, ale paní XY se můj výkon nelíbí, trochu jí to teče po bradě. Ale jídlo jí chutná a to je hlavní. Moje poslední cesta vede do domu, kde žije paní YY, kde myjeme okna a vysáváme, chvíli pomáhám, ale potom mám padla, takže jdu na bus.

Třetí den – Aneb díra v hlavě – Ráno sraz na baráku a odchod na nákupy. Opět nákup u Batelky pro pána YX a potom ještě v pekárně chleba. Pánovi YX podáváme nákup do okna. Potom jdeme za pánem, který žije s dcerou, která trpí schizofrenií, předáváme nákup, chvíli si povídáme, potom se do debaty připojuje i dcera, heh ta vede ale monology – všichni se bavíme, vynášíme odpadky a letíme dál. Výpadek…

Čtvrtý den – Aneb díra v hlavě – Ráno jdeme k paní XY, ale nyní nemá náladu, takže Nás odstrkuje. Hygiena je v menším měřítku, jelikož na sebe nenechá pání sáhnout. Potom jí krmím jogurtem a odcházíme ani si moc nepokecám, jelikož paní nemá náladu. Ale to se má v přištím okamžiku změnit. Cesta Nás zavede za další paní Z. Zde je na programu nádobí, vytírání, nandání ortézy a pokec. Chopím se vytírání, jde to rychle místnosti jsou malé, když je vytřeno, tak si jdu s paní povídat, zjišťuji jak přišla k ortéze a pomalu se ločíme. Opět jeden nákup do okna. A potom přes celé město do Billy, kde nakoupíme pro paní ZX. Zde se dozvídám, že paní chodí na chemoterapii. Byt vypadá pěkně, ale to se změní, když v kročíme do kuchyně.
R e k l a m a
Nyní je na programu paní ZM, přinášíme oběd, zde na nás čeká nádobí, marjána, káva s roládou a dlouhé povídání a potom odšťavňování, kterého se neúčastním, jelikož odcházím na bus.

Pátý den – Ráno jedeme nejdříve nakoupit do Billy. Potom ještě dojeme za paní XY, paní je v dobrém rozmaru, takže hygiena, snídaně a dlohý pokec, který jsem myslel, že neskončí.
S nákupem vyrážíme přes půl města za paní MY, kde předáme nákup a pokračujeme dál. Nyní za paní MZ, kde jsme moc brzo, takže ještě zastihneme dceru, alespoň vím kam paní zařadit… Paní posnídá, obleče se a vyráží se na procházku, kolem hřbitovní zdi.
R e k l a m a
Odpoledne je stejné jako včerejší, jdeme k paní ZM, přinášíme oběd, zde nás čeká nádobí, marjána, káva s roládou a vyprávění Ordinace, jelikož paní má rozbité sluchátka na televizi, takže slyší, každé třetí slovo, takže dáváme se sestřičkou dohromady události Ordinace, čas rychle utíká, návštěva se krátí a já si odcházím užít výkend.

A nyní už se těším na nové zkušenosti při rozvážení obědů…

Štítky: , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře