Usnadnění práce s Google Reader

Internet       1 434x zobrazeno Přidat komentář

Pokud jsem Vás navnadil svým posledním článkem o hodnocení článků v RSS, tak nyní v tom budu pokračovat, jelikož dnešní text se bude opět věnovat oblíbené online RSS čtečce Google Reader. Dneska Vám představím rozšíření, které „integruje“ Google Reader do každé stránky.

Instalace rozšíření je jednoduchá stačí si ho stáhnout z této stránky nainstalovat ho, poté restartovat prohlížeč a po restartu už Vám nic nebrání ve využívání rozšíření.

Nastavení Google Readeru

Rozšíření Better GReader obsahuje tři záložky, první General je obecné nastavení čtečky, na druhé Skins si můžete vybrat vzhled a třetí záložka Help obsahuje nápovědu.

Zatržením Auto Add to Reader se všechny Vámi vybrané zdroje přidají přímo do čtečky, jinak se totiž rozšíření zeptá, kam chcete zdroj uložit – čtečka nebo iGoogle. Colorful List View podbarví stejné zdroje jednou barvou, pokud zvolíte seznam zdrojů.

Další volbou můžete zapnout/vypnout automatické zobrazení náhledu, nebo si můžete pomocí třetí volby nechat náhledy na zprávy zobrazovat až po stisku tlačítka. Show Feed Favicons zobrazí vedle názvu zdroje místo obrázku rss favicon webu.

Poslední funkcí je Smart Subscribe, která je velmi užitečná. Jelikož do horního pravého rohu webové stránky přidává ikonku RSS s jejíž pomocí Vám usnadní rychle přidávat RSS zdroje aktuální stránky do Google Readeru. Takže od teďka už nebudete muset složitě kopírovat adresu zdroje a potom ji vkládat do Google Reader. A navíc u odebíraných stránek, se ikonka zobrazí s fajfkou, která znázorňuje, že danou stránku už odebíráte.

Štítky: , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře