Zamyšlení: Důchodový věk

Blog       1 203x zobrazeno Přidat komentář

Stát neustále odkládá odchod do důchodu, moje generace už se tam nejspíš ani nepodívá, jelikož ač je to smutné, umře v práci, protože hranice bude tak vysoko, že člověk už nebude mít sílu pracovat ale pracovat bude muset.

Lékaři Nám pomůžou, když si zaplatíme, aby jsme byli zdraví, prodlouží Nám život, ale vláda Nám ho zkrátí, prodloužením pracovního věku. Ale uvědomují si pánové nahoře? K čemu neustálé posouvání věkové hranice vede? Nejspíš ne, jelikož oni jsou za vodou a už se nepodívají na lidi, o kterých rozhodují a mají jejich osud také trochu ve svých rukou, jak se mají, jak se jim žije nebo dokonce jak fungují jejich zákony v praxi, některé se dokonce vylučují. Oni přijdou, usednou a po namáhavé a vyčerpávající debatě možná něco odhlasují, pokud jich přijde dostatečné množství nebo neutečou.

Kam povede neustálé zvedání věkové hranice?
Takže nejspíš nebudou důchodci, čili stát nebude muset vyplácet dávky, ano to se mu bude hodit do krámu. Ale pracující lidé mající dítě, které onemocní nebudou moci zůstat doma, jelikož podpora státu bude mizivá, tak co s nemocným dítkem? Mohla by ho pohlídat babička, ale ona vlastně musí pracovat, takže budu muset zůstat doma já a vyžít pouze z manželova platu. Co když ale bude pouze matka a dítě, jelikož otec matku opustí, když se doví, že čeká dítě? Zůstane doma, nebude mít peníze, ale postará se o dítě. Dítě, které se dostane do světa, kde bude muset pracovat do roztrhání těla, aby si vydělalo na chleba a politici si mohli zvednout platy a vymyslet nový ještě směšnější zákon než ten, který právě odsouhlasili.

Štítky: , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře