Zničíme vše co bylo budováno?

Blog       2 372x zobrazeno Přidat komentář

Takto dopadla moje úvaha na téma „Společnost za 100 let“

Jak bude vůbec vypadat naše planeta za 100 let, pokud ji lidstvo nezničí? Kam až povede uvolňování mravních zásad mládeže? Všude okolo jsou „malá“ ohniska nepokojů, nemůžou se tato ohniska rozšířit na celou planetu a pomalu jí rozebrat a zničit? Nebo snad zasáhne nějaká vyšší moc a ukončí to, co jsme se snažili vybudovat, ať už dobré či špatné? Co vlastně budujeme? Je to pro všechny nebo jen pro „vyvolené“?

Pokrok běží nezastavitelně dopředu a s tím i ničení naší planety. Tomu se snaží všelijaké organizace zabránit, ale je to vůbec efektivní? Stačí se jen rozhlédnout a všude uvidíte nepořádek. Ale proč? Na Zemi je dostatek odpadkových košů, ale ví lidstvo, jak je správně používat? Neví, jelikož nedostalo návod k použití. Mělo by se trochu zamyslet, kde budou bydlet další generace lidstva, protože pokud to půjde takto dál, tak se utopíme v odpadcích. A to jsem se radši ani nezmínil o nepořádku ve státní sféře, jelikož tam by byl potřeba generální úklid.

Mládež, nová generace, chytré hlavy – všechno ví a všude byly – ale je to pravda? Všechno ví? Ví, jen to co potřebuje a považuje za důležité pro sebe sama a zbytek už je netrápí, to není jejich problém. Jejich problém to bude až za několik let, pokud je to vůbec začne trápit a připustí si to jako problém. Třeba přijde velký třesk a mládež se změní, čemuž já osobně nevěřím, jelikož uvolňování limitů mládeži je to nejhorší, co může být. Oni už ani nevědí, kde nějaké limity jsou. Rozhodně nechci tvrdit, že já to vím, ale jak se tak rozhlížím kolem sebe, tak si někteří dovolují až moc. Ale jak si to můžou vůbec dovolit? Může za to snad špatná výchova, nezájem rodičů, špatná parta nebo už je to v jedinci zakódované a nedá se s tím nic dělat… Budu se domnívat, že pokud se jedinec chce změnit, tak může být velice tvárný a dá se s ním dělat co je potřeba, ale zase to nesmí být takový hadrový panák, s kterým kdekdo vytře.

Totální válka, že už tu byla? A všimli jste si, že ve světě se všechno opakuje – zatmění, roční období, krize, tak proč by nemohla přijít III. světová válka, která by znamenala zkázu pro několik miliard lidí a společnost by se tak razantně zmenšila a zpomalilo by se ničení planety, i když sama válka by ji dost poznamenala. Ale zase na druhou stranu by se lidé dali více dohromady, začali by se na svět koukat jinak a jejich životy by se od základu změnily. Připouští si dnešní člověk, že by mohla přijít další světová válka? Věděl by co má vůbec udělat, aby přežil, pokud je to nyní vůbec možné, když se neustále testují nové technologie, které jsou pouze kopie těch starých jen s novými vlastnostmi, ale mnohonásobně horšími ničivými následky než kdy dřív.

Hurikány, přílivové vlny a další přírodní jevy, na které je lidstvo zatím krátké, by dokázaly Zemi i s jejími obyvateli změnit k nepoznání. Copak jsme to nikdy nezažili? Už několikrát nám příroda ukázala, že se dovede bránit lidským rozmarům. Třeba to jednou ukáže ve větším. Zatím je to jen otázkou času. Ale proč jsou přírodní jevy tak nebezpečné? I když věda pokročila hodně kupředu, tak stále není všechno možné určit přesně a každý se může zmýlit.

Co se vlastně ukrývá pod rouškou demokracie a demokratické společnosti? Jsme svobodnými občany ve svobodném státě, nebo jsme nástroje politiků, kteří si s Námi hrají a zkouší, co vydržíme, než je sesadíme z trůnu na zem, kde budou dále křičet, že to dělají pro nás, pro naše blaho. Jak moc je jedinec svobodný nebo je vůbec ještě svobodný? Je určitě, o tom není pochyb, ale jen do té míry, dokud neomezuje svobodu někoho jiného. Ale nebojte, i to se stává, můžeme to vidět, jen stačí otevřít oči, probudit se ze zimního spánku a vnímat svět všemi smysly. Takže co z toho všeho vznikne? Svobodný demokratický stát s mocipány a jejich omezeně svobodnými občany.

Chcete mezi mocipány? Můžete ale musíte se osvědčit. Jak? „Flexibilita“, přetvářka, nadávky, pohlavky a další věci budete muset vytrpět a hlavně si osvojit, než se dostanete ke korytu, kde budete moc ochutnat, jak chutná sladký nektar peněz, povinností a „nic dělání“, které se bude maskovat volbou čehokoliv, co může být na konci vetováno, aby to bylo prosazeno. Že to nechápete? Tak v tom případě nezoufejte, takových lidí je víc.
Nyní, když jsem vydoloval z hlavy, jak by mohla naše společnost dopadnout, tak mi nejreálnější přijde varianta třetí světové války a hned po ní záhuby lidstva. V ní ani ten nejsilnější nezvítězí, jelikož až si to lidé rozdají mezi sebou, tak přijde matka příroda a dokončí to co člověk započal. Zničíme se, nebo budeme zničeni. Co tu po nás zbude? Nic, pusto a prázdno.

Bát se nemusíme, příroda si zatím pokaždé poradila, tak proč by to nezvládla nyní. Přijde nový druh, který nás nahradí a možná si uvědomí, proč tu je a bude tu chtít i zůstat. Můžeme se snažit jak chceme, ale jediné, co po nás zůstane, jsou vzpomínky, na to dobré, co jsme udělali pro naše nejbližší. A proto se mějme rádi!

Dostal jsem z ní za 2…

Štítky: , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře