Zvolte vládu z pohodlí domova…

Jiné weby       1 251x zobrazeno Přidat komentář

Získáte volební lístky, prohlédnete kandidátky, zjistíte si co která strana slibuje a jde se do volební místnosti, kde si Vás poznamenají a potom jdete za plentu, kde vyplníte volební lístek a vhodíte do urny. Ale jsou i lidé, kteří jsou líní se zvednout, kvůli tomu aby šli volit a potom raději nadávají nebo jsou lidé pro které může být volení těžké i přes to, že mají svého kandidáta, kterému by svůj hlas dali. O kom, že je řeč? O handicapovaných lidech, kterým jejich handicap nedovoluje volit, ale tomu by mělo být v několika letech konec, jelikož se chystají změny, které ale nejdříve budou muset dozrát jako víno.

A nyní volba trochu jinak. Zapínáte počítač, spouštíte internetový prohlížeč a do adresního řádku zadáváte adresu na zabezpečený server, kde se identifikujete pomocí údajů, vaše údaje jsou ověřovány serverem a potom jste puštěny do systému elektronické volby. Kde zatrhnete vaše kandidáty a data odesíláte ke zpracování. Odhlasoval jste, děkujeme za váš hlas.

E-volby nejsou zatím moc diskutovaným tématem, ale na internetu jsou informace, které říkají, že materiály k e-volbám by měli k vládě a parlamentu přijít do konce roku 2009. Vláda a parlament jsou první fáze. Druhá bude ta horší, jelikož se bude muset změnit “volební legislativa”. Podle informací z konference “ISSS”:[http://www.isss.cz/] by měla být v parlamentních volbách tato forma hlasování poprvé použita v roce 2014. První testování a hlasy by se touto cestou měli odeslat už v roce 2010, kdy se budou konat senátní volby – tuto možnost by ale měli jen některé volební okresky. Takto odeslané hlasy budou pouze testovací, takže nebudou započítány poslouží pouze dolaďovacím účelům. Vše je zatím pouze podepsané na papíře a realita se od toho může lišit, takže si musíme na výsledky pár let počkat.

Tento text byl sepsán pro web VelvarskaStredni


Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře