Zvolte vládu z pohodlí domova…

Jiné weby       984x zobrazeno Přidat komentář

Získáte volební lístky, prohlédnete kandidátky, zjistíte si co která strana slibuje a jde se do volební místnosti, kde si Vás poznamenají a potom jdete za plentu, kde vyplníte volební lístek a vhodíte do urny. Ale jsou i lidé, kteří jsou líní se zvednout, kvůli tomu aby šli volit a potom raději nadávají nebo jsou lidé pro které může být volení těžké i přes to, že mají svého kandidáta, kterému by svůj hlas dali. O kom, že je řeč? O handicapovaných lidech, kterým jejich handicap nedovoluje volit, ale tomu by mělo být v několika letech konec, jelikož se chystají změny, které ale nejdříve budou muset dozrát jako víno.

A nyní volba trochu jinak. Zapínáte počítač, spouštíte internetový prohlížeč a do adresního řádku zadáváte adresu na zabezpečený server, kde se identifikujete pomocí údajů, vaše údaje jsou ověřovány serverem a potom jste puštěny do systému elektronické volby. Kde zatrhnete vaše kandidáty a data odesíláte ke zpracování. Odhlasoval jste, děkujeme za váš hlas.

E-volby nejsou zatím moc diskutovaným tématem, ale na internetu jsou informace, které říkají, že materiály k e-volbám by měli k vládě a parlamentu přijít do konce roku 2009. Vláda a parlament jsou první fáze. Druhá bude ta horší, jelikož se bude muset změnit „volební legislativa“. Podle informací z konference „ISSS“:[http://www.isss.cz/] by měla být v parlamentních volbách tato forma hlasování poprvé použita v roce 2014. První testování a hlasy by se touto cestou měli odeslat už v roce 2010, kdy se budou konat senátní volby – tuto možnost by ale měli jen některé volební okresky. Takto odeslané hlasy budou pouze testovací, takže nebudou započítány poslouží pouze dolaďovacím účelům. Vše je zatím pouze podepsané na papíře a realita se od toho může lišit, takže si musíme na výsledky pár let počkat.

Tento text byl sepsán pro web VelvarskaStredni

Sdílej:

    Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
    Loading...


    RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

    Komentáře