Co dělat, když nelze odeslat SMS zprávu

Mobil, Návody, Top       103 823x zobrazeno Přidat komentář

Každý to určitě nejednou zažil, chcete odeslat SMS zprávu a telefon Vám zahlásí, že SMS zprávu nelze odeslat.  A jaká je z toho cesta ven?

Ve velkém množství případů pomůže zkontrolovat číslo sms centra, jelikož plno lidí si ho dokáže změnit. Teď je mi jasné,  že mi tu všichni řeknete, že vy jste si s tím telefon nehráli. Já Vám to budu věřit, protože lžete hlavně sami sobě.

A kde, že číslo SMS centra najdete? Je to různé podle typu telefonu, takže se zde pokusím vypsat ty nejpoužívanější cesty:

1) Zprávy – Nastavení/Možnosti – SMS – Středisko SMS zpráv

2) Zprávy – Nastavení/Možnosti (potřeba zmáčknout druhé tlačítko) – SMS – Středisko SMS zpráv

3) Nastavení – Možnosti SMS – Středisko SMS zpráv

Čísla SMS středisek

Vodafone: +420608005681

O2: +420602909909

T-Mobile: +420603052000

Pokud u střediska nebude +420, tak se může stát že nepůjdou odeslat SMS ze zahraničí, i když budete mít aktivní roaming.

Dále se zde vyplňuje

platnost sms: maximální

typ odchozí SMS: text

a jiné další jako je doručenka…

Číslo SMS střediska je správně,  ale SMS stále neodcházejí?

Jako druhou radu bych doporučil vyzkoušet vaší SIM kartu v jiném mobilním telefonu, ze kterého jdou SMS posílat. Zpráva neodešla. Gratuluji právě jste vyloučili, že je problém ve vašem telefonu.

Vyzkoušeli jste SIM v jiném telefonu a SMS stále neodcházejí?

Nyní už Vám nezbude obrátit se na prodejnu vašeho operátora (popř. zavolat na operátora a požádat o zaslání duplikátu SIM – takto zaslanou kartu bude potřeba aktivovat) a požádat o výměnu SIM karty, s tím že nemůžete posílat SMS zprávy. Před tímto krokem doporučuji zálohovat kontakty ze SIM do paměti telefonu. Stačí počkat pár minut a SIM je vyměněná hned můžete zkusit, jestli byl problém v SIM kartě.

Nyní už máte i novou SIM ale SMS si stále nepošlete?

Pokud jste vyčerpali tyto možnosti, tak budete muset opět k vašemu operátorovi zajít/zavolat a tento problém bude potřeba zaslat na technické oddělení, kde bude potřeba poznamenat den, čas čísla účastníků vaše a číslo komu jste SMS posílali (vždy je lepší posílat SMS na číslo které je u stejného operátora) a oni se na to podívají a vy budete do několika dní vědět, kde byl problém.

Štítky: , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (+3 hodnocení, 3 hlasů)
Loading...


51 odpovědí to “Co dělat, když nelze odeslat SMS zprávu”

  1. Karol říká:

    Ty jo, díky moc, už jsem byla bezradná u tlačítkové Nokie, co se týče posílání zpráv a operavdu číslo střediska na operátora zafungovalo. O2: +420602909909

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře