Co dělat, když nelze odeslat SMS zprávu

Mobil, Návody, Top       54 797x zobrazeno Přidat komentář

Každý to určitě nejednou zažil, chcete odeslat SMS zprávu a telefon Vám zahlásí, že SMS zprávu nelze odeslat.  A jaká je z toho cesta ven?

Ve velkém množství případů pomůže zkontrolovat číslo sms centra, jelikož plno lidí si ho dokáže změnit. Teď je mi jasné,  že mi tu všichni řeknete, že vy jste si s tím telefon nehráli. Já Vám to budu věřit, protože lžete hlavně sami sobě.

A kde, že číslo SMS centra najdete? Je to různé podle typu telefonu, takže se zde pokusím vypsat ty nejpoužívanější cesty:

1) Zprávy – Nastavení/Možnosti – SMS – Středisko SMS zpráv

2) Zprávy – Nastavení/Možnosti (potřeba zmáčknout druhé tlačítko) – SMS – Středisko SMS zpráv

3) Nastavení – Možnosti SMS – Středisko SMS zpráv

Čísla SMS středisek

Vodafone: +420608005681

O2: +420602909909

T-Mobile: +420603052000

Pokud u střediska nebude +420, tak se může stát že nepůjdou odeslat SMS ze zahraničí, i když budete mít aktivní roaming.

Dále se zde vyplňuje

platnost sms: maximální

typ odchozí SMS: text

a jiné další jako je doručenka…

Číslo SMS střediska je správně,  ale SMS stále neodcházejí?

Jako druhou radu bych doporučil vyzkoušet vaší SIM kartu v jiném mobilním telefonu, ze kterého jdou SMS posílat. Zpráva neodešla. Gratuluji právě jste vyloučili, že je problém ve vašem telefonu.

Vyzkoušeli jste SIM v jiném telefonu a SMS stále neodcházejí?

Nyní už Vám nezbude obrátit se na prodejnu vašeho operátora (popř. zavolat na operátora a požádat o zaslání duplikátu SIM – takto zaslanou kartu bude potřeba aktivovat) a požádat o výměnu SIM karty, s tím že nemůžete posílat SMS zprávy. Před tímto krokem doporučuji zálohovat kontakty ze SIM do paměti telefonu. Stačí počkat pár minut a SIM je vyměněná hned můžete zkusit, jestli byl problém v SIM kartě.

Nyní už máte i novou SIM ale SMS si stále nepošlete?

Pokud jste vyčerpali tyto možnosti, tak budete muset opět k vašemu operátorovi zajít/zavolat a tento problém bude potřeba zaslat na technické oddělení, kde bude potřeba poznamenat den, čas čísla účastníků vaše a číslo komu jste SMS posílali (vždy je lepší posílat SMS na číslo které je u stejného operátora) a oni se na to podívají a vy budete do několika dní vědět, kde byl problém.

Sdílej:
  Štítky: , , , , , ,
  Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (+2 hodnocení, 2 hlasů)
  Loading...


  32 komentářů to “Co dělat, když nelze odeslat SMS zprávu”

  1. Martin říká:

   A další postup? Manželka se dohaduje s O2 už přes tři roky… Mezitím už 2x vyměněná karta, 4x vyměněný telefon a O2 se k tomu stále staví, že chyba je asi někde na Marsu. Oni mají všechno v pořádku. 🙁

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Prověřovalo to jejich technické odd.? Jaké od nich máte vyjádření?
   Pro ně je nejlepší, když jim udáte čas sms, která jde z O2 do O2 jelikož jí můžou sledovat…

   [Odpověď]

   Martin Odpověď:

   Prověřovalo… Čas jim udám, ale nastavení čísla je takové, že se sms ani odeslat nedá… Do vteřiny je zpráva na displeji, že odeslání se nezdařilo… Takže se ani dostopovat nedá, protože na sít vůbec neodejde… Nastavení registrů karty prověřovali několikrát, jednou se i dostali k tomu, že tam jsou zablokovaný roamingový sms, ale pak zase tvrdí, že je to vše v pořádku…

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Předpokládám, že pokud je v MT jiná SIM tak se SMS v pořádku odešle, je to tak?

  2. Martin říká:

   Jiný telefon ani jiná karta nepomohla… Myslím jako nová SIM ke stejnému číslu… Vidím to tak, že v registru tohoto čísla je něco špatně nastavené, jenže to už je pro ty operátory na call centru vyšší odborná, takže pokud se neprostřílím na někoho, kdo tomu bude opravdu rozumět, bude mít žena smůlu a ze zahraničí SMS nepošle…

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Pokud SIM neodešle SMS ani v jiném telefonu, ve kterém to jiná SIM zvládne, tak doporučuji zajít/zavolat na pobočku/linku a sdělit jim, že chcete poslat požadavek na technické odd., kde jim povíte, datum a čas kdy jste z toho čísla chtěl odeslat SMS. S tím, že s touto SIM je problém a jiná to zvládne v pohodě. A věřím, že když to prověří, tak by jste zase mohl posílat SMSky.

   [Odpověď]

  3. Romana říká:

   Prosííím, prosíííím, kde najdu číslo SMS centra u telefonu Sonny ericson xperia neo ?!

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   ahoj,
   na internetu jsem našel několik informací, takže nedokáži jednoznačně poradit, jelikož jsem neměl možnost mít tento MT v ruce.

   1) číslo se nenastavuje – pokud je to tak, potom bych doporučil MT vypnout a vyndat SIM a SIM do MT vrátit a znovu ho spustit
   2) mělo by pomoc vytočit „*#*#4636#*#*“ a zde lze nastavit „SMSC“
   3) menu – nastavení – bezdrátové sítě – mobilní sítě – zde zmáčknout možnosti a obnovit

   [Odpověď]

   luca Odpověď:

   ahoj, mam stejny problem a zkousim to podle navodu.. kdyz vytocim to cislo tak se mi nabidne prazdna ikona SMSC jen nevim co tam napsat. zkousel jsem cislo strediska a chtela jsem aktualizovat, ale nic se nedeje a nebo mi to napise update error. Kdyz tam vlozim to cislo strediska operatora a chci jej aktualizovat tak se nic nedeje.. a jak dam na telefonu nastaveni, nabidne mi to pouze Zvolit pásmo radia, Zobrazit adresar karty sim, Zobrazit povolena tel. cisla, zobrazit cisla volani sluzeb, ziskat seznam PDP a enable data connection. vubec me to nenavede jak se tady pise na nastaveni-bezdratova sit atd… takze nevim co dal.. nemate nekdo tip prosim? jsem uz vazne bezradna..

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den,
   Bylo by potřeba uvést model telefonu, aby se to dalo řešit konkrétně pro Váš model.
   S pozdravem

   Jindra

  4. Vojta říká:

   Děkuji Vám, zachránče!
   několik hodin jsem si trhal vlasy nad novým chytrým telefonem a až díky Vám jsem nepřišel o všechny vlasy. První možnost fungovala – doplnit číslo SMS Centra a já jsem tímto zachráněn. Díky moc!

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Vojto, jsem rád, že jsem ti mohl pomoc 🙂

   [Odpověď]

  5. erika říká:

   mně nejde odesílat sms prosím pomoc děkuji

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den Eriko,
   A co píše telefon? SMS centrum máš nastavené?
   díky za info

   [Odpověď]

  6. Jitka říká:

   Měla jsem tento problém, zjistila jsem, že mi tam chybělo to +420, tak snad už to bude v pořádku.

   Ale co když tam mám napsané jiné číslo SMS střediska u T-mobilu ? Vadí to?

   Děkuji

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den Jitko,
   +420 je tam dobré pouze pokud by jste chtěli posílat SMS ze zahraničí jinak to může být bez toho.
   Pokud tam bylo jiné číslo, tak to by mohl být problém.
   Jindra

   [Odpověď]

   Jitka Odpověď:

   Dobrý den,

   moc Vám děkuji, opravdu to funguje, jsem nyní opět v zahraničí. Bez Vás bych to nevyřešila, protože ani v prodejně u mého operátora si nevěděli rady. Děkuji

   Jitka

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Za málo, rádo se stalo, Radko. Rád Vás tu znovu uvidím…

  7. Radka říká:

   Dobrý den,
   prosím o radu. Koupila jsem si telefon Samsung, bohužel se prodejce neobtěžoval sdělit, že je to T-mobile telefon. Mám jako operátora Vodafone a nemůžu posílat SMS – ať si nastavím číslo střediska služeb jak chci, pořád mi to hlásí chybu. Dá se to nějak vyřešit jinak než změnou telefonu nebo operátora?
   Předem děkuji za odpověď.

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den Radko, pokud je telefon blokovaný na operátora, tak by bylo potřeba ho nechat odblokovat, aby tam fungovala i SIM jiného operátora.
   Jindra

   [Odpověď]

   Radka Odpověď:

   Dobrý den, děkuji moc za radu, ale asi to tím nebude, zkoušela jsem jinou SIMku od Vodafone a s ní funguje vše jak má. Možná to bude tím, že mám SIMku min. 10 let starou. Zkusím si ji nechat vyměnit, snad to pomůže 🙂

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den Radko,
   už mě napadá jen blokace z důvodu dosažení Flexistropu nebo Volacího limitu

  8. Magdalena říká:

   Nešly mi odesílat zprávy a tak jsem šla na internet klikla na tento odkaz dala číslo a jupí šlo to tak za to moc děkuji

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Díky za info jsem rád, že návod může pomoc. Jindra

   [Odpověď]

  9. Veronika říká:

   Dobrý den, mám takový problém. Z ničeho nic najednou přestaly odchazet sms zpravy na jedno cislo. Pritom, telefon zaply ma a od nej mi zpravy chodi….. a volat na nej muzu. Jen sms nejdou odesilat. Ale jinam nez na tohle cislo to jde. Zkouseli jsme sim do jinych telefonu, proste uz vsechno.

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den,
   Zkuste v telefonu který nepřijímá SMS vytočit kód #330*0000# (ty čtyři nuly jsou blokační kód, pokud se měnil může být jiný).
   Dále bych ověřil jestli není nastavená nějaká blokace v telefonu, popř. jestli není přímo v telefonu aplikace, která by umělo blokovat příchozí hovory a SMS.
   Popř. požádat operátora o prověření.

   S pozdravem

   Jindra

   [Odpověď]

  10. Jarka říká:

   Dobrý den,

   zniceho nic nemuzu odesilat smsky na zahranicni cislo. Dovolat se lze a z jeho strany prijimam jak telefonat tak smsm… Docetla jsem se neco o sms centru. Bohuzel ho ve svem Sony ericsson nemuzu nikde dohledat :/… Muzete me poradit ??? urgentni

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den,
   Abych Vám mohl poradit přesně bylo by dobré kdyby jste napsala ještě celý model telefonu.

   Jindra

   [Odpověď]

  11. Vlado říká:

   Dobrý deň prajem z kamaratoveho telefonu Nokia C3 nejdú odosielať ani prijmať Sms správi a požiadal aby som mu pomohol skusal som komunikovat s O2 operatorom a ten na dialku restartoval nejaku sms branu či co po vloženi sim karty do ineho telefonu ale vsetko fungovalo spravne a problem je aj ten ze si nemozem overit ani cislo sms centra ci je spravne pretoze nejde vykonat nijaku operaciu v správach ked kliknem na ikonku spravy vyskoci mi podivna hlaska s nevytrvorenou pametou pre sms ci co prosim o pomoc

   [Odpověď]

   Jindřich Rubeš Odpověď:

   Dobrý den,
   Zkusil bych obnovit tovární nastavení telefonu, nejspíš nějaká chyba softwaru telefonu. Pokud by to nepomohlo, tak jedině přehrání software.

   [Odpověď]

  12. Tereza říká:

   Dobrý den, chtěla bych poděkovat za užitečný článek. Dívala jsem se na středisko a bylo tam přesné číslo tak to tím nemohlo být. Ale, když jsem kamarádce posílala smsku tak jsem u ní neměla předvolbu +420, tak jsem si ji tam napsala a hned mě zpráva šla odeslat. Myslíte, že to má nějaký vliv?

   [Odpověď]

  13. Petr říká:

   Děkuji moc, pomohlo mi to!

   [Odpověď]

  RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

  Komentáře