Mobilní telefon se nepřipojí na internet

Internet, Mobil, Návody       57 772x zobrazeno Přidat komentář

Potřebujete nutně něco najít na internetu a po ruce máte pouze mobilní telefon. Není nic jednoduššího než pustit prohlížeč a vyťukat adresu. Nj, ale co když internet v telefonu zrovna nefunguje? Jak zjistit, kde je chyba a jak tu chybu opravit.

První věc je podívat se vedle ikonky kvality signálu jestli máte nějakou značku pro internet – G, 3G, H nebo jinou. Pokud tam žádné písmeno nemáte. Tak doporučuji v nastavení zkontrolovat, jestli máte povolené datové přenosy (Nastavení/Bezdrátové sítě/Mobilní sítě). Pokud jste i zde odpověděli kladně, tak je potřeba překontrolovat nastavení.

Nastavení – Bezdrátové sítě – Mobilní sítě – Názvy přístupových bodů a zde by mělo být GPRS Web, pokud tam tento přístupový bod nemáte, tak klikněte na nové:

název: GPRS Web
přístupový bod: internet
MCC: 230
MNC: 03
typ APN se liší podle typu telefonu

Weby, kde najdete nastavení jednotlivých telefonů a přesný popis nastavení:

Vodafone – techforum.cz, nastaveni.vodafone.cz
O2 – techzona
T-Mobile – Konfigurátor

Pokud po nastavení nebude internet fungovat/nezobrazí se ikona připojení, doporučuji telefon vypnout a zapnout. Pokud jste telefon koupili od operátora, od kterého máte i SIM stačí obnovit nastavení v přístupových bodech a vše by mělo být nastavené na základní nastavení, tudíž by to mělo být funkční.

Pokud se Vám ani po nastavení a restartování (vyp/zap) telefon nepřipojí k internetu. Bude nejlepší zavolat operátorovi a zeptat, se jestli nemáte blokovaný internet. Popř. Vám může pro Váš telefon poslat i konfigurační SMS, tím většinou končí a odkáže Vás na nejbližší pobočku.

Vy doma můžete ještě vyzkoušet SIM v jiném telefonu, kde víte že internet funguje tím se vyloučí chyba SIM a taky můžete do telefonu dát SIM kde internet zaručeně funguje, není důležité toto dělat doma, jelikož to většinou udělají na pobočce aby zjistili, kde je problém.

První co na pobočce udělají je kontrola nastavení v telefonu a poté se Vám buď zeptají jestli jste zkoušel předešlé kroky popř. je rovnou udělají, aby zjistili kde je chyba.

Pokud se zjistí, že se SIM nepřipojí, tak může být problém v ní – někdy pomůže výměna, jindy je potřeba upravit nastavení v systémech. Na to už bude potřeba kontaktovat další oddělení, takže požadavek nemusí být vyřešen ihned.

Časté dotazy?

Vedle signálu se mi objevilo G, co to znamená?

Gratuluji telefon je připojen k internetu pomocí GPRS. Maximální rychlost bude 80 kbit/s.

Vedle signálu se mi objevilo E, co to znamená?

Gratuluji telefon je připojen k internetu pomocí EDGE. Maximální rychlost bude 150 kbit/s.

Vedle signálu se mi objevilo 3G/H, co to znamená?

Gratuluji telefon je připojen k internetu pomocí 3G/HSPA. Maximální rychlost bude 42 Mb/s.

Vedle signálu se mi objevilo 4G/LTE, co to znamená?

Gratuluji telefon je připojen k internetu pomocí 4G/LTE. Maximální rychlost bude 172 Mb/s.

Vedle signálu se mi objevilo LTE+, co to znamená?

Gratuluji telefon je připojen k internetu pomocí LTE Advanced. Maximální rychlost bude 300 Mb/s.

Vedle signálu se mi objevilo VoLTE, co to znamená?

Gratuluji telefon umí volat pomocí Voice over LTE. Rychlost vytočení hovoru je rychlejší a kvalita zvuku je také na vyšší úrovni.

S čím jsem se setkal já?

Máte v telefonu nastavený bod GPRS Web a telefon se připojuje např. přes Vodafone Live! – problém je v nastavení prohlížeče, stačí zapátrat v nastavení prohlížeče a nastavit GPRS Web.

Vidíte, že data fungují (ikonka vedle signálu) ale přesto se Vám nedaří načíst žádný web, jelikož telefon hlásí nedostatek místa? Je potřeba buď vymazat něco z paměti telefonu, popř. v prohlížeči nebo v nastavení vybrat pro ukládání dat paměťovou kartu, jelikož v telefonu není dostatek místa. (Častý problém hlavně telefonů Nokia, doporučuji využívat Operu Mini – m.opera.com)

Vidíte, že data fungují (ikonka vedle signálu) ale přesto se Vám nedaří načíst žádný web, jelikož systém hlásí chybu spojení? Zkontrolujte, jestli v nastavení – připojení není zatrženo povolení připojení pouze přes Wi-Fi (WLAN)

V dual SIM, nefunguje internet? V nastavení – správa sim, zkontrolujte na které SIM máte povolená data

Štítky: , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


15 odpovědí to “Mobilní telefon se nepřipojí na internet”

 1. petr říká:

  dobry den chtel bych se zeptat mam takovej problem chci se pripojit k me wifi najde to uzivatele i moji wifi zmacku pripojit a nejde co to muze byt dekuji

 2. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den,
  Pokud se telefon nepřipojí pouze k Vaší Wi-Fi, tak je problém v nastavení oné Wi-Fi. Pokud se ale telefon nepřipojí k žádné Wi-Fi, tak to může být i problém telefonu. Doporučuji vyzkoušet jinou Wi-Fi a nebo připojit k Vaší Wi-Fi jiný telefon.

  Jindra

 3. jiří říká:

  dobrý den, mám smartphone od samsungu, problém je, že z ničeho nic mi vůbec nejde internet, na wifi se připojím, ale na prohlížeči mi to nic nenajde, ostatní zařízení přes wifi normálně fungují, mužete prosím poradit ?

 4. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den,
  Než bych odeslal telefon do servisu, tak bych zkusil obnovit tovární nastavení. Pokud obnovíte tovární nastavení, tak přijdete o všechny data v telefonu. Doporučuji vše zálohovat.

 5. Václav říká:

  Dobrý den kamarád má telefon-značky Prestigio-5500 vše jsem mu tam nastavil ale při pojení na internet mně to ukazuje–Nejste připojeni k síti,
  Připojení wifi a datová spojení jsou vypnuta-vše jsem zapnul-jak je v návodu a pořád nic.Děkuji Vám za radu.

 6. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den,
  Po zkontrolování, že je vše správně nastaveno a zapnuté data v telefonu, bych telefon restartoval.
  Pokud by to nepomohlo, tak jsou dvě možnosti
  1) něco je špatně nastavené
  2) zakázaný internet na SIM (bude potřeba zajít/zavolat operátora)

 7. Lenka říká:

  Dobrý den mám takový problém.Mám nový mobil LG Spirit a musela jsem do něj koupit novou Sim kartu jedná se o o2 a nejdou mi mobilní data i přes to že jsou zapnutá ,kde může být problém?

 8. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den Lenko,
  zkusil bych nastavení podle LG G5 viz. https://www.o2.cz/osobni/techzona-mobilni-telefony/lg-g5.html?article=470788

  S pozdravem

  Jindra

 9. Martin říká:

  Dobrý den, mám Samsung galaxi trend + a nejde mi internet jdu na messanger a píše mi to čeká se na síť jdu na youtube a tam zase zkontrolujte prosím připojení k síti tak já ho zkontroluji a je zapnutý a furt mi to nejde tak já třeba vypnu a zapnu mobil a furt nic …:-/ vyndám simku i baterku dám z5 a stále nic …:-/

 10. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den Martine,
  Vedle signálu je vidět, že je telefon připojený k internetu (tj. ikonka G,E,3G,H,L)?
  Nepíšete jakého využíváte operátora čili bych na jejich stránkách zkontrolovat nastavení pro Váš typ telefonu, pokud nemají tak dle podobného (Samsung Galaxy Trend). Pokud máte telefon koupený od operátora, kterého používáte, tak je i možnost obnovit nastavení přístupových bodů (nastavení – další nastavení – mobilní sítě – názvy přístupových bodů – tlačítko menu: obnovit výchozí nastavení).
  Jako poslední možnost bych viděl zajít na prodejnu a zeptat se kde je problém. Většinou to člověk zvládne odstranit sám doma.

  Jindra

 11. Marie Nováková říká:

  dobrý večer, mám takový problém, nedávno mi můj mobil z ničeho nic nahlásil ,že je poškozená SD karta. Tak sem ji přeformátovala a od té doby mi nefungure Wifi. Na mobilu se sice ukazuje připojeno k Wifi, ale když si spustím např. Facebook nebo jinné sociální sítě, nebo google play, hlásí mi to bez připojení k internetu. Je chyba v SD kartě? Jak mám tento problém vyřešit? Předem děkuji za vaši odpověď.

 12. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den,
  SD karta obecně v mobilech může způsobovat neplechu, ale pokud je naformátovaná tak by měla fungovat bez problému. Jediná možnost, jak ověřit funkčnost telefonu je jí vyndat a vyzkoušet telefon zapnout bez ní.
  Poté zjistíte jestli je problém v telefonu nebo v paměťové kartě.

 13. Natálie říká:

  Dobrý den, mam Prestigio WIZE C3 pro a nejdou mi data.
  Co mam delat.

 14. Monika říká:

  Dobrý den, potřebuju pomoct mám LG magna H502 včera mi spadnul na zadní stranu a od tý doby mi blbe wifina odpojuje se a připojuje se a píše mi to že internet není k dispozici pro mojí sít.. a když zapnu wifinu tak mi to tam napíše všechny sítě wifi zkontrolujte kartu sim nebo mobilní sítě zkoušela sem snad všechno vypnout a zapnout,vyndat baterku,udělala sem i tovární nastavení, nechala sem ho i přes noc vypnutej a fůrt nic tak nevíte co s tim?

 15. Jindřich Rubeš říká:

  Dobrý den Moniko,
  Telefon bych odnesl na reklamaci pokud to blbne od pádu, tak těžko říct, co se s telefonem stalo.
  Jindra

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře