Jak se bránit spamu?

Internet       1 398x zobrazeno Přidat komentář

Určitě nejeden uživatel by chtěl znát správný lék, který by vyléčil jeho e-mailovou schránku od nechtěných e-mailů tedy spamu. I když většina freemailů si našla svojí více či méně účinnou ochranu, stále to také dost závisí na uživateli, jak se ke spamu postaví.

Má dvě možnosti pasivně – bude každý den mazat tuny balastu ze své schránky a bude šťastný jak, že na ten hnusný spam vyzrál. Nebo aktivně a použije nějakou metodu, která spam bude ničit za něj. Je více možností jak toto zařídit, takže si tu některé osvětlíme.

Program

Ano tato metoda může být účinná, ale nejdřív program budeme muset naučit rozeznávat spam od pošty, kterou chceme, což je běh na dlouhou trať, jelikož jako všechno i spam se vyvíjí, takže co dál?

Blacklisty neboli černá listina – nejsi vítán

Tyto seznamy jsou volně přístupné přístupné a hojně využívané, ale také velice zrádné, jelikož se na tento seznam může dostat kdokoliv kdo je odesílatelem spamu čili klidně i váš mailserver. Takže tato metoda se dá využít, ale také má své mušky.

Whitelisty neboli bílá listina – vstup povolen

Opět se jedná o metodu seznamu, ale nyní už osobního, jelikož každý člověk je individualita (nebojte hodina filozofie nebude 🙂 ) a proto má své přátele a kamarády. Od kterých příjme denně e-maily a chce je přijímat i nadále. Proto je zařadí do whitelistu a zakáže příjímání zpráv mimo tento seznam. Nebo spíše je nasměruje do spamového koše odkud má možnost je obnovit pokud se bude jednat o chtěný e-mail.

A jak se bráníte Vy?

Štítky: , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře