Husitské slavnosti Slaný 2008

Akce       4 242x zobrazeno Přidat komentář

Po dlouhých měsících plánování této velké výroční akce, která už má ve Slaném 10letou tradici, nastal čas si připomenut časy, kdy žili Husité, Křižáci aj… Již týden před akcí se náměstí ve Slaném, začalo proměňovat. Vyrostla zde tribuna a pódium, ale také stánky s tématikou Husitství. Této akce jsem se účastnil poprvé a hned jako účastník. Nejdříve jsem pomáhal při stavění stanů na náměstí, potom jsem se šel projít v průvodu jako doprovod hostů spřátelených měst Slaného, které měli také něco společného s Husity.

Ráno jsme měli sraz na náměstí, kde jsme museli postavit dva stany, pod kterými jsme byli schovaní a pořádali tam různorodé akce. Na volném prostranství jsme měli bazén s rybičkami, velké pexeso na tabuli, hod na cíl a střelbu z kuše, u které jsem stál i já.

Dovolím si tvrdit, že střelba z kuše byla nejvíce navštěvovaná atrakce (alespooň z těch našich), takže jsem se pěkně zapotil, když jsem neustále stavil plechovky a běhal pro šipky.

Když jsme se dostali na oběd, spíše pozdní oběd kolem 2 hodiny odpolední, tak jsem byl šťastný, že si můžu na krátkou chvilku vydechnout. Po obědě jsem se vrátil opět na své stanoviště, kde jsme byli do 4 hodiny odpolední.

Chvilku před 4 hodinou jsme začali sklízet naše stánky a věci, které jsme odnášeli k Velvarské bráně, odkud byli odvezeny zpět na barák, kde se uskladnili na další rok, kdy se bude konat 11. ročník…

Potom jsem se vrátil zpět na slavnosti, kde jsem měl vydržet ještě 3 hodiny, než jsem se dostal domů. Čekání mi krátil připravený program, který byl velice pestrý. A také holky, s kterými jsem si povídal…

Fotogalerie

Štítky: , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře