Na co se můžeme těšit v The Witcher 2: Assassins of Kings?

Hry       21 538x zobrazeno Přidat komentář

Podle serveru Eurogamer by tento měsíc měla vyjít nejočekávanější hra roku 2011. A podle vývojářů nejlepší RPG roku 2011. A tou je Zaklínač 2: Vrahové Králů. Ale na to jestli bude Zaklínač, tak dobrý si musíme ještě do 17. května počkat, kdy se uskuteční párty za podpory Comdagu a Xzone.

Vývojářské deníčky

Začátek

Hned po dokončení Zaklínače začal stávající tým lidí pracovat na novém pokračování zaklínače. Aby vše bylo tak dokonalé, jak si studio představovalo, tak museli najmout plno nových lidí. Ale stále pro ně pracovali i lidé, kteří se podíleli na vývoji prvního dílu.

Nejprve bylo potřeba vyvinout nový engine, dále nové vizuace a renderové přechody čímž se mělo docílit ještě lepšího vykreslování lokací. Ale nezůstalo jen u toho byly vyvinuty i nové nástroje pro tvorbu herních a příběhových prvků, které mají za cíl ještě více vtáhnout hráče do děje.

Asi nejpodstatnější změnou prošel bojový systém, který je nyní působivý, dynamický, epický, a brutální. Boj byl posunut na úplně novou úroveň.

Příběh navazuje tam, kde skončil díl předchozí. Uvidíme co všechno se ještě událo po dohrání. Nový zaklínač si zakládá na hlubokých morálních rozhodnutí, které ovlivní hru ale ve hře se to může projevit až později, proto budou hráči nuceni uvažovat dopředu, jaké následky jeho rozhodnutí může mít.

odkaz na video: dailymotion.com

Příběh

Zaklínač dvě bude vyprávět velký epický příběh. Důležitou součástí příběhu jsou problémy s Geraltovou pamětí. Geralt se dozví spoustu věcí. Někdy více než by chtěl, jelikož si uvědomí následek svých rozhodnutí.

Příběh hry je nelineární a to lze vidět v mnoha rovinách – emoce postav, vztahy s postavami. Hráč nemá vytvořit archetypovou postavu, která nemá být jasně zlá ani dobrá, jelikož každé rozhodnutí by mělo být samo na sobě. A mělo hráče donutit myslet dopředu, jaké následky volba bude mít.

Příběh hodně čerpá ze slovanské kultury, samozřejmě zde budou i odkazy na další evropské kultury – keltská, skandinávská, germánská.

Nebude důležité jestli jste hráli první díl zaklínače, ale budete mít možnost importovat rozhodnutí z prvního dílu, takže se ve hře odrazí některé rozhodnutí z jedničky. Bude zde mnohem více postav než v jedničce. Budou to postavy, které znáte z knihy, filmu a potom to budou postavy, vytvořené přímo pro příběh. Příběh ovlivní i to jestli zadání splníte sami nebo s nějakým společníkem. Postavy vytváření příběh hry. Dialogy budou hrát důležitou roli ve vytváření vazeb mezi jednotlivými postavami.

odkaz na video: dailymotion.com

Engine # 1

Po roce a půl byl hotov engine a potom celý tým začal pracovat na druhém díle. Bylo potřeba zkombinovat všechny prvky – modely postav, dialogy a lokace. Autor skriptu musí být scénárista, režizér a vypravěč v jedné osobě, jelikož vytváří emoce a události. Jediné co vývojáře omezovalo byla jejich vlastní fantazie.

Rozhovory budou prokládány scénami, objímáním nebo třeba fackováním.

Jelikož tento engine byl vytvořen speciálně pro zaklínače. Na tomto enginu pracovaly všechny týmy. Proto není problém do hry zakomponovat, cokoliv si vývojáři vymyslí a proto hra má být tak realistická. Osvětlení je počítáno v reálném čase, co nás přiblíží více reálnosti.

Jelikož lze na postavě upravit cokoliv si jen dokážete představit, tak se nestane jako v první díle, že budete potkávat neustále ty stejné postavy. Nejtěžší bylo vytvořit tváře, jelikož vývojáři chtěli docílit toho, aby každá vyjadřovala nějakou emoci. Proto ve výsledku vzniklo přes 100 hlav.

Další nástroj který byl potřeba bylo na animace postav – mimika obličeje – na což byl použit speciální nástroj, aby vše vypadalo realisticky.

odkaz na video: dailymotion.com

Engine # 2

Aby se všechno nemuselo programovat od píky, tak byly využité technologie, které už někdy vyrobil (middleware) – Path Engine, Havok, Scaleform a Earth Mod. Využitím již použitých technologií ušetřilo vývojářům čas, který mohly využít jinde. Využitím filmařských a fotografických technik umožnilo pro každé prostředí najít to správné světlo, které zapadalo do dané lokace.

Red Engine byl vytvořen s možnosti, které si vývojáři stanovili tj.mutliplatformní využijí při tvorbě her. Další byl cíl byl aby hra nevyžadovala nejmodernější hardware. Red Engine dokáže využít nejlepší potenciál procesorů, což je docíleno dvěma způsoby…

Důraz byl kladen na to, aby nezáleželo na hardwaru, kterým disponuje hráč. A hra šla spustit i na slabším hardwaru – nejnižší požadavky jsou dvoujadrový procesor na frekvenci 2.2 GHz, Windows XP bude požadovat 1GB RAM u novějších 2 GB, grafická karta GeForce 8800512 GB nebo ekvivalentní ATI.

odkaz na video: dailymotion.com

Postavy

Zaklínač se bude moci podívat do různých Severských království. Bylo potřeba vybudovat každou armádu aby se od sebe frakce odlišovaly. Temerská vojska = středověký evropský rytíř, Keadwen = robustní chlápci ze severu. Jedna z výrazných postav je čaroděj Detmol – větrný mág

I v druhém díle se řeší rasové konflikty. Lidé jsou pronásledováni elfy a trpaslíky. Elfy Scoia’tael vede Iorweth. Elfové jsou krásní, ušlechtilí a nosí zdobené a složité zbroje. Shiland reprezentuje totalitární nilfgardské královstí.

Hráči dostanou možnost si Geralta upravit nejen přes systém rozšíření postavy ale i pomocí předmětů a oděvů, což upravuje nejen statistiky ale i vzhled. I přes všechny možné úpravy uvidíme Geralta nahého a budeme moci spočítat jizvy na jeho těle.

odkaz na video: dailymotion.com

Lokace

Geralt se podívá nejméně do tří království – jsou to jiné světy. Jsou zde různá zákoutí, skrytá místečka. Také se zde nachází kouzelná místa a třeba i doupata příšer. Za vytvořením veškeré architektury je hodně úsilí, aby přesně vystihovala onu rasu. Práce na lokacích tým spokojovala, jelikož utváří celkový dojem hry a obvykle jde o první věc, které si hráč všimne.

odkaz na video: dailymotion.com

Testerské deníčky

Jednička

Dvojka

Přehled DLC

Šermířská sada u Xzone

Magická sada u Surtep.cz

Sada pro elitní zabijáky u Game (JRC)

Tajemný kupec u GameExpres.cz

Alchymistická sada u Brloh.sk

Sběratelská edice – Vesta Rocheho komanda

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře