Online hry vládnou internetu?

Internet       6 645x zobrazeno Přidat komentář

Máte plno CD/DVD s hrami, ale má cenu je instalovat zabírají místo na disku a za nějaký ten čas stejně omrzí, ale některé jsou hratelné pořád do kola a stále baví. Ale i ty které baví zabýrají místo na disku a disk není nafukovcí a pomalu se pod náporem nových her, souborů a emailů plní. Hry na vašem disku si nemůžete zahrát odkudkoliv. To je jistá nevýhoda. Protu je tu fenomém zvaný online hry.

Online her existuje mnoho, každá si najde svého skalního fanouška a nebo odpůrce. Rád bych zde některé hry uvedl a byl bych rád kdyby jste mě upozornili, kdybych nějakou tu „vaší onlinovku“ opomenul.

Age of Expansion

web: http://www.a03x.com/
popis: Age of Expansion je tahová (turn based) multiplayer strategická sci-fi hra, které se může zdarma zúčastnit neomezený počet hráčů a to pomocí svého internetového prohlížeče. Děj hry je zasazen do fiktivní budoucnosti, kde se člověk stává kořistí pro mimozemské brouky a planeta Země je kolonizována dalšími návštěvníky z vesmíru – vyspělými cizáky. Každá z těchto tří ras má odlišné schopnosti a tím pádem i jiné strategie.

Dark Elf

web: http://www.darkelf.cz/
popis: Svět Dark Elfa je inspirovaný fantasy knihou Pán Prstenů od J.R.R.Tolkiena. Je to ranně středověký svět plný rytířských válek, kde neexistuje střelný prach, kde na dálku zabíjí šíp či magické kouzlo.

Divoké kmeny

web: http://www.divokekmeny.cz/
popis: Kmeny se hrají v době raného středověku. Každý hráč je vůdce jedné malé vesnice, kterou má přivést ke slávě a moci. S tvou pomocí bude z počátku malá vesnička větší a větší, počet obyvatelstva se bude zvětšovat, produkce se bude stupňovat a obchodům se bude čím dál více dařit. Ale nejen vlastní vesnice roste, v tvém okolí jsou další vesnice jiných hráčů, kteří usilují také o moc. Budou rekrutovat vojsko, opevňovat vesnice a divocí sekerníci budou řádit, rabovat a plenit. Postupem času poznáš jiné hráče, s kterými se můžete spojit a založit Kmen, nebo se k nějakému přidat. Tvá vesnice bude pomalu nabývat na síle, zlepší se výcvik jednotek a tvá s počátku malá vesnička, bude brzy dobývat jiné Kmeny….

Boj o Korunu Českou

web: http://www.gamepark.cz/Hra.asp?H=61
popis: Realistická free online hra založená na přepočtech a přesně daném počtu útoku. Jak již název napovídá je hra zasazená do prostředí České republiky, kde mezi sebou bojuje 14 krajů, v čele s veliteli jednotlivých krajů a vládou, o obsazení co nejvíce z republiky a tím získání její koruny.

Gladiatus

web: http://www.gladiatus.cz/
popis: Máte svojeho gladiátora a sním bojujete v aréně nebo plníte úkoly. Nevýhoda je, že bez peněz se to už fakt nedá hrát.

Korupce-online

web: http://www.korupce-online.cz/
popis: Korupce-online (KO) je internetová textová online strategická hra. Nacházíte se ve zkorumpovaném prostředí ČR a snažíte se jakýmkoliv způsobem stát nejmocnějším bossem podsvětí (Můžete k tomu používat prostředky jakojsou okrádání, tunelování, rabování, zisky z vietnamských tržnic nebo bordelů, války mezi mafiemi atd…) Red

Dragon 2

web: http://www.reddragon.cz/
popis: Red Dragon, jak již název napovídá, Vás vtáhne do fantasy světa, kterému vévodí rudí draci. Budete čelit ve válkách mnoha protivníkům, kteří se Vás budou snažit porazit obrovskými armádami v čele s obry nebo se spolehnou na magickou sílu svých džinů či elfích mágů podporovaných šikovnými hobitími zloději a samozřejmě jako v každé válce bude záležet její výsledek na Tvém umění a na umu Tvého i soupeřova vojevůdce.

Star Gate

web: http://sgwg.net/
popis: Vstupte do poutavého světa Stargate Webgame a objevte moře nových možností, které vám hra umožňuje. SGWG je online hra pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Potom Vám uz nic nebráni objevovat svět Stargate. Osidlovaní a kolonizace planet, budování vojsk a majestátních flotil, poutavý příběh a známí hrdinové, politický systém.

The Crims

web: http://www.thecrims.com/
popis: The Crims se odehrávají v CrimCity – metropole pro gangstry, lumpy a kriminálníky. Máte omezený čas na to, aby jste si udělali tolik respektu, kolik zvládnete. Ten, kdo bude mít na konci hry nejvíc respektu, vyhraje!

Travian

web: http://travian.cz/
popis: V Travianu existují tři různé národy: Římané, Galové a Germáni. Každý národ má své výhody i nevýhody a také vojenské jednotky se mezi národy podstatně liší.

Štítky: , , , , , , , , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (+1 hodnocení, 1 hlasů)
Loading...


1 odpověď to “Online hry vládnou internetu?”

  1. Zed říká:

    Dobré tipy na hry. Děkuji 🙂

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře