Projekt: Člověk v demokratické společnosti 2009

Akce, Blog, Pro VelvarskouStřední       2 777x zobrazeno Přidat komentář

Dneska a včera proběhl ve Velvarech projektový dvouden. Ještě jež jsme byli rozřazeni do skupin, tak jsme museli projít vstupním testem, ve kterém jsem uvízl někde ve středu tabulky. Po testu jsme byli rozřazeni do skupin. Kde jsme jsme si měli vytvořit jako první úkol hodnotový žebříček 10 věcí, bez kterých by jsme nemohli být, kupodivu jsem lásku vyhodil hned v prvním škrtání (škrtalo se po dvou) a do „finále“ se u mě probojovali přátelé a rodina, která i „vyhrála“.

Když jsme každý napsali na velký papír co nám zbylo, tak jasně vedla rodina, občas se tam ale vynořili i jiné věci, nad některými se člověk i pousmál.

Plakát hotový, takže jdeme na další úkol… Z každé skupiny si člověk vylosoval jeden pojem, pojmy byly v každé skupině stejné. Nyní už jen o daném pojmu k demokracii nebo komunismu. Když každý našel svůj pojem opět bylo zapotřebí z nich vytvořit plakát a odprezentovat si ho ve třídě. Když i poslední skupina odprezentovala své informace, tak zazněla hláška demokracie zůstává, komunismus odchází – což byl povel pro lidi, kteří pracovali na komunistických pojmech, aby přešli do třídy, kde se měla proběhnout porada komunismu.

Demokraté i komunisté se museli poradit,co je u nich NEJ a u těch druhých to chybí a umět si to i obhájit před druhou skupinou. Když byli obě skupiny dostatečně připravené, tak se přesunuli do jedné učebny, kde probíhal litý slovní boj o bílí a černý puntík. Bitva mohla zkončit nerozhodně, kdyby komunisté nezískali jeden černý puntík.

A jak proběhl dnešní druhý den?

Hned ráno jsme se všichni sešli ve svých skupinách, kde jsme dnes zjišťovali informace o způsobech vlády. Když jsme si všechny pojmy vyhledali a odprezentovali, tak jsme vyslali zástupce skupiny, aby vylosoval jeden druh státního zřízení pro naší skupinu, který jsme potom museli odprezentovat před všemi studenty. Všichni jsme tvořili desatero, kterým se stát řídil, státní hymnu, státní vlajku a každý musel připravit krátkou scénku, která by jeho stát prezentovala. Nejdříve jsme měli 5 minut na svojí prezentaci, které nám byli před zahájením prezentací zkráceny na 4 minuty, i s tím jsme se všichni nějak popasovali.

A závěr bude ve čtvrtek, kdy budeme psát test z prvního dne ještě jednou, aby bylo vidět, jestli nám projekt něco dal.

Fotogalerie

Štítky: , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře