Život na okraji společnosti

Jiné weby       1 557x zobrazeno Přidat komentář

Chcete si vyzkoušet život v sociálním ghettu. Je Vaše odpověď kladná? Tak právě pro Vás je tu počítačová hra GhettOut, která je FREE (volně ke stažení) na adrese www.ghettout.cz dále také bude šířená v kampaních na školách. Hra vznikla pod záštitou Nadace Vodafone ČR a Společnosti Tady a teď . Hra má za cíl atraktivní formou simulovat reálné problémy sociálně vyloučených lidí a ukázat mladým hráčům počítačových her, že někdy nemusí být zrovna jednoduché tyto problémy řešit. Vývoj hry trval 13 měsíců. Na vývoji hry se podílel i herec Tomáš Hanák, jehož hlas se ve hře objeví a také hudební skupina Bow Wave.
Co o této hře říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone ČR:

Hra je určena lidem, kteří chtějí poznat, jak se žije v sociálně vyloučené lokalitě. V GhettOut si každý díky reálné simulaci může na vlastní kůži vyzkoušet problémy, které přináší život bez pravidelné práce, na sociálních dávkách, ovlivněný nebezpečnými lákadly jako jsou kriminalita a drogy. Každý si může vyzkoušet, jak složité je z tohoto prostředí vystoupit

Co Vás ve hře čeká a nemine?

Víte kde leží Vybydlov, já ne, ale to se změnilo, když jsem si zahrál tuto hru. Ocitnete se v ghettu, kde je velký počet rodin, mezi nimi máte své příbuzné, čert aby se v tom vyznal, neustále jste pod nějakým dohledem. Z reality nejspíš znáte slovo “soukromí” s tím je zde ale konec. Hodně lidí je zde nezaměstnaných a také pouze se základním vzděláním. Najdete si práci, jste šťastný, Vaši příbuzní slaví také, jelikož konečně budou mít peníze, ano, přijdou si půjčit. Půjčit či nepůjčit, to je to oč tu také běží, půjčíte jste oblíbený a všichni Vám rádi pomůžou, nepůjčíte, tak jsme si upletli bič v podobě pomluv na Vaší osobu, pokud budete mít problémy, tak jsou pouze Vaše, nikdo z Vaší rozrostlé rodiny Vám nepomůže. Zkuste být oblíbený, platit nájem, elektřinu a hlavně nepodvádět.

Hra je inspirována deskovou hrou Cesta z ghetta

Odkazy:

http://www.ghettout.cz
http://www.nadacevodafone.cz

Tento text byl sepsán pro web VelvarskaStredni

Štítky: ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře