Assassin´s Creed 2 hra která chytne a nepustí

Hry       11 364x zobrazeno Přidat komentář

Assassin´s Creed pro mě až do nedávna byla neznámá hra, kterou by mě si nenapadlo koupit, jelikož jsem o ní nikdy předtím neslyšel. Ale napadlo mě, že bych jí mohl získat zadarmo! Tak jsem se zúčastnil soutěže, na rozjíždějícím se webu RestartGame.cz, kde i jako jinde na internetu probíhala soutěž o hru Assassin´s Creed II a světe div se! Zkusil jsem to a ono to vážně vyšlo, to jsem nečekal, jelikož jsem zatím nikdy nic nevyhrál ale s RestartGame se vše změnilo, přišla první výhra.

Ezio Auditore de Firenze začíná ve Florencii, kde pracuje jako poslíček pro svého otce až do doby než přepadnou váš dům, zavraždí otce a převrátí jeho pracovnu a celý dům, přežije matka a sestra, které se stačí před zabijáky schovat. A vy se dozvíte o tom, že jste Assassin z dopisu, který pro Vás otec ukryl ve své pracovně. Mimo dopisu zde ještě nalézáte důležité věci pro Assasina – bílý hábit s červenými popruhy kolem pasu a kápí, hnědé rukavice a meč.

Pokud Vás úvodní mise nenadchly, jelikož jste v nich pouze lezli po stěnách, skákali ve výškách, tak věřte, že se bez toho neobejdete. Pokud ale máte rádi adrenalin a budete chtít raději chodit uličkami a zabíjet stráže na potkání, tak klidně můžete ale věřte, že v ulicích je opravdu mnoho stráží.

Setkání s Leonardem a společný útěk

Pokud si myslíte, že je pro Ezia Florencie malá, tak se nebojte. Mapa se pomalu bude odkrývat, jak budete postupovat ve hře a bude se Vám otevírat další lokace a Ezio se tak bude moci dostat na další výškové budovy – výhledy. Ale ani přes tento fakt jen ve Florencii nezůstanete, jelikož se pro Vás stejně, tak i jako pro rodinného přítele – vědce Leonarda da Vinciho stane nebezpečné a vy se nabídnete, že mu pomůžete utéct. Nejdříve poklidný útěk se změní v honičku po úzkých cestách, kdy se na váš vůz budou snažit dostat vojáci a zabít vás či Leonarda, což nesmíte samozřejmě dovolit a musíte krouhnout zatáčku a tak naklonit vůz, aby nepřítel padnul na tvrdou udusanou zem. Leonardo si postaví novou dílnu na chlup stejnou, jako měl ve Florencii, kde pro Vás překládal stránky Kodexu, které ukrývají kromě vylepšení vaší skryté čepele, tvoří jako celek na stěně ve vile v Monteriggioni mapu.

Přechodný úkryt

Než se Eziova matka se sestrou mohly přesunout do rodinné vily v Monteriggioni, tak se ukrývaly v jednom nevěstinci, kde se Ezio naučil skrývat v davu pomocí slečen, které dokážou odlákat pozornost stráží. A tento nevěstinec se pro něj stal novou základnou. Kde se svými přáteli spřádali plány na ovládnutí Itálie.

Vítej doma, Ezio

V Monteriggioni se setkáváte se svým strýčkem, který Vám pomůže v boji při útěku. A při vile Ezia bude učit nové bojové techniky. Některé jsou zdarma za jiné je potřeba strýčkovi zaplatit. Do Monteriggioni se přesune i Eziova matka a sestra, které se ukryly před zabijáky, které vtrhly do Vašeho domu ve Florencii. Eziova matka bude u sebe v pokoji mít truhlu, do které budete umísťovat pírka a sestra se bude starat o finanční stránku Montteriggioni a později se u ní v místnosti objeví i stavbyvedoucí, u kterého si budete moci město vylepšovat a tak získávat levněji zbraně, opravy a lékařskou pomoc. Pod rodinnou vilou se nachází Altaïrova zbroj, které je zavřená a otevře se, až když umístíte 6 pečetí na svá místa. Získat 6 pečetí není nic jednoduchého. Některé dostanete v rámci mise a jiné jsou ukryté v kostelech po celé Itálii.

Všechny krásy Itálie

Zatímco Ezio zcestuje všechny lokace, které jsou nabízeny – Benátky, kde se projede na Gondole, Florencie, Montteriggioni, kde máte vilu, Romagna/Forli – kde se projedete na bílém oři a spřátelíte se s místní mladou šlechtičnou Kateřinou Sforzou nebo Toskánsko/San Gimignano. A v posledních misí se také podíváte do Říma.

AC 2 TISCALI videorecenze verze 2AC 2 TISCALI videorecenze verze 2

Jak můžete vidět lokacích je opravdu mnoho. A města jsou velice rozlehlá, takže při orientaci v nich určitě oceníte mapu, kde uvidíte obchody, mise nebo dopravní místa. Stejně tak jako oceníte velkou mapu při pohybu po celém městě. Oceníte i minimapu, která Ezia bude informovat o tom, kde jsou stráže a v době ohrožení, kde se nachází úkryty.

Arzenál zbraní je obrovský

Začínáte s mečem od vašeho otce a pomalu dostáváte pod ruku skryté otrávené čepele, které umí i střílet! Pomocí čepelí můžete vraždit nenápadně. Později se naučíte skákat s budovy nepřátelům rovnou za krk nebo je budete shazovat s balkónů, střech nebo lodí. Podřezávat jim hrdlo nožem, bodat je do zad nožem nebo po nich házet nože. Nebo můžete sebrat nepřátelům halapartnu, se kterou Ezio zvládne bravurně zabít i několik nepřátel najednou.

Ale abych nepsal jen o zbraních dále je potřeba i nějaké to pořádné brnění. Samozřejmě nejlépe Altairova zbroj, kterou je ale potřeba si otevřít pomocí pečetí. Prozatím si můžete v obchodě kupovat nové a lepší zbroje, které Vám přidají další životy nebo je můžete opravovat. Život Ezio dostává i za překlady stránek Kodexu.

Závěrem…

Assassin´s Creed 2 má všechny vlastnosti, které má mít perfektní hra. AC2 je tajemný, zábavný, vizuálně přitažlivý, výborně ovladatelný s velkou nabídkou herních možností. Přitom je to dlouhá hra, která Vám vystačí na minimálně na dvacet hodin. Během kterých se rozhodně nebudete nudit.

DRM ochrana

Ubisoft měl u AC2 přijít s novou ochranou, která ukládá uložené hry na internet a tudíž budete moc hrát hru všude. Jen bude potřeba se přihlásit, tudíž budete potřebovat neustálé připojení k internetu, což bylo poté odstraněno a hra se ukládala i na disk. A nyní již weby hlásají, že ochrana Ubisoftu je prolomena. Nyní už je tato ochrana odstraněna a připojení k internetu je pouze pro spojení s Ubisoft webem.
Hru lze zakoupit na Xzone

Fotogalerie

zdroj obrázků: assassinscreed.uk.ubi.com

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


39 komentářů to “Assassin´s Creed 2 hra která chytne a nepustí”

 1. hráč říká:

  zdar,
  chtěl bych se zeptat, jak lze ve hře změnit zbroj?

 2. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  Zbroj i zbraně lze změnit ve své vile v Montteriggioni, kde je v jedné místnosti ve vile zbrojnice.

 3. paca2 říká:

  super video a chci se zeptat na co sou ty pirka co se pak stane pls

 4. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  když najdeš všech 100 pírek, tak dostaneš novou kápi.

 5. Někdo říká:

  cau . Chci se zeptat mam zbroj ktera zacina od -M- je nejaka lepsi nebo uz ne ?

 6. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  myslíš Missagliáskou zbroj, poté už je jen Altaïrova. Altaïrovu zbroj získáš, po umístění všech pečetí do zámků pod vilou v Montteriggioni.
  Jinak ve hře se nacházejí tyto zbroje: kožená, Helmschmiedská, kovová, Missagliánská a Altaïrova. Dále tyto typy: holeně, lokty, kyrys a nárameníky.

 7. robie říká:

  cus. kdyz dodelam vsechny mise a prijde na radu dosbirani codexu tak otevru tu mapu abych nasel ty chybejici ? nebot na normalni mape je nemam.. diky

 8. Jindřich Rubeš říká:

  Pokud na herní mapě (TAB) nemáš žádnou misi Kodex, tak zkus zajít za Leonardem, třeba bude něco mít nebo pokračuj v plnění dalších úkolů, třeba nějakou mapu dostaneš po splnění úkolu…
  PS.: Kolik ti jich chybí?

 9. Dom říká:

  čus ty pírka sou fakt jinom k tomu já myslel že když je nasbíram tak se uzdraví ta matka ne? a ten kodex, možná že se jinom na mapě nějakej neukazuje páč je to pod značkou něčeho jinýho jako třeba že to překrejvá poklad nebo tak jen nápad.

 10. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  Tak to nevím, všechny jsem zatím nenašel, ale pochybuji, že by jí to pomohlo… Jinak za 50 pírek je tam nová zbraň – kladivo 🙂

 11. SteproCZ říká:

  Je nejaky zpusob nebo mapa na nalezeni vsech pirek???

 12. Jindřich Rubeš říká:

  Mapy peříček:
  Florencie, Monteriggioni, Tuscany/San Gimignano, Romagna/Forli, Benátky

  Pokud máte i přesto problémy, a nemůžete najít, kde se pírka nacházejí navštivte tuhle stránku, jsou tu screenshoty všech peříček apod.

  Převzato ze stránek assassin.herniweb.cz

 13. mirek říká:

  ahoj nemate nekdo mapu sošek?

 14. Jindřich Rubeš říká:

  Mapa sošek v Monteriggioni

 15. mirek říká:

  ahoj prosim porad mi dostal jsem se do Benatek a delam hrobky Asasinu. Mam 5 hotovejch a ted nevim, kde najdu dalsi hrobku, pls nemas mapu?

 16. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  v Benátkách jsou dvě hrobky: Santa Maria della Visitazione (návod) a Basilica di San Marco (návod), ve Forli se nachází Rocca di Ravaldino (návod), Santa Maria Novella (návod) a Santa Maria del Fiore (návod) jsou ve Frorencii, v San Gimignanu je Torre Grossa (návod)
  Jak zjistíš, které jsi návštívil? Podívej se do databáze a tam jsou tajná místa, jelikož v každé hrobce se nachází tajné místo, kde najdeš pár drobáků…

 17. mirek říká:

  moc diky uz mam to brnko ale jeste nevim jak se ovlada kolecko se zbranemi

 18. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  pokud to ovládáš klávesnice + myš, tak: zmáčkni Q + šipkou nebo myší vyber zbraň… gamepad nevím…

 19. 01Stalker říká:

  Zdarec,
  Já bych se vás všech, co sem chodíte, chtěl zeptat, jestli je možné získat karnevalový plášť a masku na stálo? Sice jsem ještě neviděl ten plášť za pírka, ale tenhle se mi fakt líbí.
  Díky.

 20. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  Bohužel karnevalový plášť a masku nelze nijak ve hře získat… Jinak ve hře jsou 4 druhy kápí:

  Obyčejná:
  obyčejná kápě

  Medicejských:
  kápě Medicejských
  Kápě Medicejských zaručuje v Florencii a Toskánsku beztrestnost. Získáte ji po porážce Jacopa de Pazziho darem od Lorenza Medicejského před odjezdem do Benátek.

  Benátská:
  Benátská kápě
  Benátská kápě zaručuje v Benátkách a Romagně beztrestnost. Získáte jí po porážce Rodriga Borgia.

  Auditore:
  kápě rodu Auditore
  Kápě rodu Auditore Vám zaručuje maximální hledanost mimo Montterigioni. Získáte jí po nalezení všech 100 pírek, které odevzdáte do truhly ve vile.

 21. 01Stalker říká:

  Díky.
  Vážně je ta kápě rodu Auditore taková obyčejná? Já od ní čekal víc.
  Skrátka a dobře musím si asi co nevíce protáhnout karneval…

 22. skrbla říká:

  Ahoj mám dotaz, prošel jsem už skoro vše ale nevím kde mám najít poslední 3 tajná místa mám projitý už i všechny hrobky, ale když najedu do tajných míst tak mě to svítí že je to nekompletní a 3 mise mi to vůbec nenabídne.

 23. Jindřich Rubeš říká:

  čus,
  Jsem AC2 dohrál 2x, ale nikdy jsem nenašel tajná místa. Abych se přiznal, nidky jsem je ani nehledal, šlo mi o to získat pečetě, které mi otevřely Altaïrovu zbroj. Ale co vím, tak v tajných místech se nachází pouze pokladnice se zlaťáky 🙂 Takže se budu domnívat, že to na hru jako takovou nemá žádný vliv.
  O jako 3 mise se jedná? Nejde náhodou o black edition?

 24. Folis říká:

  Ahoj, mám dotaz, včera jsem se dostal do poslední hrobky Santa Maria della Visitazione, po zničení nepřátel jsem se dostal do prostoru s hrobkou, který se má celý obskákat po kraji, aby se dala celá hrobka otevřít. Mám otázku ohledně ovládání, jak přesně udělat skok od zdi doboku. Nějak mi to včera nešlo. Díky

 25. Jindřich Rubeš říká:

  Je potřeba držet mezerník + pr.myšítko + šipku ve směru skoku a při tom všem je důležité mít správně nasměrovaný pohled (lze upravit pootočením myši)

 26. Michal říká:

  kde si muzu nasadit ty kape???

 27. Jindřich Rubeš říká:

  V menu vybereš inventář a tam zvolíš výbava.

 28. Michal říká:

  diky

 29. Jay říká:

  nevite kde bych moch sehnat navod na ty pamatky (Ty symboly na pamatkach) nemyslim jak je rozlustit ale mista nalezeni

 30. Jindřich Rubeš říká:

  Glyphy neboli tajemné znaky… Jsou ve Florencii, Monteriggioni, San Gimignanu a ve Forli

 31. Týna říká:

  Ahoj, prosím tě.., v té jedné hrobce se musí bežet po zdi ale mě to pořát nejde a nejde, prosím tě poradíš? Dík za odpověd.. :))

 32. Jindřich Rubeš říká:

  Ahoj Týno,
  pokud napíšeš o jakou hrobku se jedná, tak se na to podívám, ale takhle těžko radit 🙂

 33. Týna říká:

  Ahoj, hele už je to ok, už jsem na to přišla 😀 ale jinak dík… 😛

 34. mirek říká:

  Nazdar,tak co přecházíš už na brotherhood?Mam 2 už dohranou a začinam brotherhood a mimochodem díky za rady 😀

 35. Jindřich Rubeš říká:

  Ahoj Mirku,
  nejspíš ti uniklo to, že už jsem o ACB psal než vyšlo. A dále když vyšlo, tak jsem se do něj pustil, abych o něm mohl taky napsat, tak pokud budeš mít dotazy, tak je tam můžeš směřovat 🙂

 36. ondra1216 říká:

  chci se zeptat estli nemate mapu kde jsou pecete?diki

 37. Jindřich Rubeš říká:

  Ahoj Ondro,
  Jednotlivé pečetě se nacházejí v hrobkách. Mapa na to není potřeba, jelikož hra tě na ně v určité fázi hry upozorní sama.

 38. Wax říká:

  Zdravim Tě,
  pokud jsou ještě diskuse aktualni,tak mam takovej problemek….Sviti mi posledni 2vě truhly ve ville MONTERIGGIONI a ja prostě nemužu přijit nato jak je sebrat..Pozbiral jsem a odtajnil vše,kromě tohodle toho…
  Ted tu sedim a hledam na forech odpověd…Pokud budeš moct,tak na mail prosim.. w.a.x (A) seznam (.) cz…Předem moooc dik..

 39. Jindřich Rubeš říká:

  Čus, zkus toto video https://www.youtube.com/watch?v=YaWEfN4_ymA
  Jindra

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře