Pokud chcete být vidět, musíte být viděni

Jiné weby       1 442x zobrazeno Přidat komentář

Propagace je velice důležitá pro každý subjekt, který chce něco dokázat a prorazit, alespoň takhle jsem to pochopil z hodin ekonomiky 🙂 A nejlépe ve všech dostupných médií, ve kterých je to možné, jelikož reklamy není nikdy dost. A proto naše škola letos vyrazila na Kladno, kde se konal již několikátý veletrh vzdělání. Mimochodem i negativní reklama je reklama.

A jak vlastně takový veletrh probíhá? Dostanete svoje místo, kde se můžete jakkoliv propagovat, jak se vybavíte je už jen na Vás. Některé školy byly velice dobře připravené jiné naopak a nějaké se rozkoukávali, třeba my. Jeden leták sem, druhý tam hlavně ať jich mám nejvíc a nebyl by balónek?

První den byl plný základních škol, které si myslím, že to berou pouze jen “Hej my se jedeme flákat na veletrh škol a vy se budete učit 😀 “, alespoň žáci. Zatím co se žáci trousí sem a tam od jednoho stánku ke druhému, jejich učitelé si berou letáčky do školy, aby je mohli vyvěsit popřípadě ukázat/rozdat na nějaké informační schůzce pro rodiče.
Co zde bylo k vidění? Samozřejmě kromě naší velké/malé školy, první den nevybavené 350 let staré Gymnazium Slaný, neustále promítající stejné fotky Gymnázium Kladno, Vysoká škola finanční a správní Kladno v červené barvě, Educa lákající na moderní trendy výuky a notebook pro každého studenta a taktéž nesmím opomenout řemeslné obory elektrikáři, kteří ukazovali jak umí zapojit obvod, lesní správa vybavena modelem posedu a kluky oblečenými v překrásných zelených uniformách a mnoho jiných středních škol a oborů.

A jak to probíhalo u Nás? Jeden stůl, pět židlí, stěna za námi, notebook a několik set letáků. Na stěnu za námi jste nalepili ručně vyrobený nápis, který upoutal oko nejednoho návštěvníka, jakožto i nástěnka s fotkami profesorů. Každý kdo k Nám přišel byl vybaven letáčkem a perníčkem na cestu, aby si Nás dobře zapamatoval. Jedna desítka lidí se u Nás zastavila a měli na Nás doplňující dotazy. A na co, že se ptali? Přijímací řízení, výše školného a počet studentů ve třídě. Nejlepší dotaz: “Tak mi něco o škole řekněte.” Velice konkrétní dotaz, během několika minut jsme “vychrlili” všechno podstatné a potencionální zájemce odcházel uspokojený.

Nesmím opomenout, že veletrh se konal pod záštitou Pracovního úřadu města Kladna. Úřad zde pro návštěvníky připravil test studijních předpokladů a výsledky nabízel v tištěné podobě, jakož i informace o školách, které si bylo možné vyhledat v databázi.
Našel jsem na veletrhu i jedno mínus a to je nedostatečné občerstvení i přes otevřený bufet, který byl podle mě velice chudý, ještě že v okolí je několik restaurací a obchodů, kde se vystavující mohou občerstvit.

A co napsat na závěr? Příště už budeme vědět do čeho jdeme, takže se lépe vybavíme a připravíme.

Tento text byl sepsán pro web VelvarskaStredni

Štítky: , , ,
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře