Assassin´s Creed: Bratrstvo

Hry       4 436x zobrazeno Přidat komentář

Upozornění: Než se začtete, tak Vás chci varovat, že příspěvek může obsahovat spoilery!

Uplynulo hodně vody v řece, než jsme se dočkali pokračování Eziových dobrodružstvích, čekání bylo dlouhé a tak nám zpestřením mohly být vývojářské deníky, které nás udržovali v napětí, co nás čeká. Za sebe můžu říct, že čekání se vyplatilo! A my se můžeme vydat ve stopách Ezia do starého Říma, ale vše začalo ještě o něco dříve.

Nejdříve si v podobě Ezia dáte pár misí na připomenutí a taky aby jste zjistili, že Ezio je pořád starý dobrý Ezio a nedočkal se patrných změn, jak nejspíš mnoho z Vás očekávalo. Poté se do sídla v Monteriggiony svolá schůze, kde se sekáváte s Máriem (strýc), La Volpem, Nicollem Machiavellim,Marií (matka) a Claudií (sestrou). Kde si v rychlosti připomenete, co se událo v prvním a druhém díle a už pospícháte do své ložnice.

Ezio si užívá krásné ráno vedle Kateřiny Sforzy, když uslyší rány z děl. Nejdříve si myslí, že je to cvičení, ale když jedna z dělových koulí proletí v těsné blízkosti jeho postele, tak mu dochází že to cvičení nebude. Hbitě se přesune před vilu, kde se dozví podstatné informace od strýčka Mária a můžou se vrhnout na obranu Monteriggiony. Při níž Ezio uvidí smrt Maria v podání Rodriga Borgia také známého jako Alexandra IV., který získá i úlomek ráje – jablko. Rodrigo chce pomocí jablka ovládnout svět, ale prokok je jen jeden! Proto Ezio s matkou a sestrou odjíždí do italské metropole Říma, kde má Rodrigo Borga svůj palác.

Směr Řím

Ezio je těžce raněn a příbytek mu proto poskytne žena, která mu poví, že s ním chce mluvit Machiavelli, který se nachází pěkný kus cesty od vás. Ano, jak už slibovali vývojáři ve svých deníčcích Řím je opravdu obrovský, a proto Vám kůň přijde na zapískání. Dozvídáte se, že celý Řím ovládají Borgiovy a Vám nezbývá nic jiného než zabít generála v oblasti a zapálit věž, aby se lidé dozvěděli, že už nejsou pod krutovládou Borgiů.

Staří dobří přátelé

Nyní už víte, že v Římě máte jednoho přítele, ale kde jsou ty další a hlavně, kde je matka a sestra? Už taky vidíte na mapě ten známý znak s květinou? Ano, usadily se v bordelu, který jim za pomoci architekta opravíte.

La Volpe se jako správný zloděj usadil mimo město. A čeká na vás až mu pomůžete jeho rozpadlou základnu na krásnou vynášející hospodu.

Nyní už Vám tu chybí jen Bartoloměj se svojí Biancou a nově i manželkou Pantasileou. Nebojte Bartoloměj nebude chtít založit rodinu, ale potřeboval se mít kam vrátit po bitvě. Nyní nečekaně přestavíte rozpadlou pevnost na pevnost novou obehnanou hradbami. Ale to až dobijete nedaleký hrad s vodním příkopem! (Jen to chtělo nasadit nějaké „potvory“ do vody, protože v pohodě „přejdete“ všechny nepřátele)

Romulova vlčí smečka

S Machiavelim jste si dali sraz v ruinách, když dorazíte na smluvené místo, tak po Machiavelim nikde není ani stopa. Po chvíli Vás mezi rozvalinami napadne smečka vlků, o které jste do této chvíle neslyšeli. Ale to by nebyl Ezio, kdyby to nešel prozkoumat a neobjevil, tak první hrobku, dopis a také klíč. Aby cesta do nitra hrobky nebyla, tak jednoduchá, tak se vždy jedná o nějaký labyrint, kde se nachází nějací nepřátelé, občas vlajka Borgiů, někdy i pírko. Ale co najdete vždy? Klíč! Ke kterému ale vede většinou cesta plná nástrah v podobě skoků, ručkování po římsách, což Vás ale samozřejmě nezastaví, jelikož se musíte dostat do hrobky. Na konci Vás čeká odměna… že se Vám to zdá podobné jako v Assassins Creed 2? Mě taky šest pečetí. Ano, nebude to nic jiného než nejlepší zbroj ve hře – Brutova zbroj.

Malý ostrov s velkým potenciálem

Každý správný zabiják potřebuje mít svůj úkryt a Vám ho poskytne ostrov Tiber, kde stejně jako v Monteriggiony budete mít místnosti, kde budou všechny zbraně, zbroje, obrazy, makety (létající stroj, dělová loď, vůz), truhlici na pírka, stůl s mapou odkud můžete ovládat bratrstvo a také tabulku s úkoly bratrstva.

Krev se nezapře

Jeden z úkolů je ubránit kasárny Bartoloměje nebo zachovat v utajení hospodu La Volpeho. Při tom všem ale nemůže zabránit útoku na živnost vaší sestry a matky dům Růže v rozkvětu, takže se o to bude muset postarat Claudia. Vy pouze uvidíte plačící dívky a uvnitř najdete vaší sestru s nožem v ruce a kolem ní několik mrtvých vojáků.

Po tomto útoku se přesunete do kaple asasínů, kde je vaše sestra přijata do řádu a vy jste jmenován do jeho vedení. Poté už jen zbývá vykonat skok důvěry ze střechy sídla.

Osvobozování Říma začalo – budujeme bratrstvo

Nyní když už jste byl jmenován do čela řádu tak potřebuje nějaké ty bratry a sestry, kteří budou za vaší věc bojovat. Pomáhat Vám při misích nebo plnit mise, na které je vyšlete. I když já jsem je při misích moc nevyužíval, jen na začátku v rámci úkolu, aby proběhla 100% synchronizace. Ale na mise jsem je vysílal každou chvíli, jelikož mě nosili do pokladnice peníze a pro sebe získávali zkušenosti – což je jeden z úkolů ve vašem velitelství.

Odpočívej v pokoji

Pokud Vám přišlo, že se do této doby hra táhla, tak nyní se vše změní, nebudete nuceni pobíhat po Římě a hledat úkoly, jelikož hra Ezia přenese sama a spustí film, který Vás vrhne přímo do děje a Vy nyní budete bez větších zamyšleních vraždit jednoho padoucha za druhým, aby jste osvobodili Řím.

Závěr

V počátku se hra velice táhla poté se krásně rozjela a na konci nabrala až brutální rychlost, která Vás dovedla k cíli. Hra sama o sobě nenabízí volbu obtížnosti jako tomu bylo v předchozích dílech. Ale nyní je do hry zakomponována tzv. synchronizace, kdy aby jste dosáhli 100% musíte misi splnit např. v časovém limitu, neprozradit se nebo zabít nepřítele určitou zbraní. Což je příjemné leč někdy obtížné zadání.

Štítky:
Hlasovat proti tomuto příspěvkuHlasovat pro tento příspěvek (zatím nehodnoceno)
Loading...


RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Komentáře